Zaciągał pożyczki posługując się danymi osobowymi pozyskanymi w Internecie

handcuffs-2 fot. foter.com
Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 32-latka, który za pośrednictwem Internetu zawierał umowy o udzielenie pożyczek, posługując się danymi osobowymi pozyskanymi w sieci. Łączną sumę strat w tej sprawie oszacowano na blisko 650 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał 222 zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Dochodzeniowo – Śledczego komendy miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw. Zatrzymany to 32–latek, który usłyszał łącznie 222 zarzuty dotyczące wyłudzeń, jakie miały miejsce na szkodę dwóch instytucji finansowych, przy czym łączna wartość strat w tej sprawie oszacowana została na kwotę blisko 650000 złotych.

Jak ustalili policjanci, sprawca działał od marca do października ubiegłego roku. Mężczyzna wykorzystując bez wiedzy i zgody dane osobowe i adresowe różnych osób, oraz dołączając do wniosków kredytowych sfałszowane oświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, wprowadzał w błąd przedstawicieli instytucji finansowych i za pośrednictwem internetu zawierał umowy pożyczek, z których oczywiście się nie wywiązywał.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się także, że był on już poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 32–latek trafił więc do zakładu karnego. Za wyłudzenia, w związku z którymi został zatrzymany, grozi mu dodatkowo kara do 8 lat pozbawienia wolności.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/126484,Uslyszal-222-zarzuty-dotyczace-wyludzen-na-kwote-blisko-650-tys-zlotych.html

Jedna myśl nt. „Zaciągał pożyczki posługując się danymi osobowymi pozyskanymi w Internecie

  1. Great blog! Do you have any tips for aspiring writers? I’m planning to start my own site soon but I’m a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed .. Any ideas? Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *