Bytomskie wodociągi ostrzegają mieszkańców przed oszustami

fot. Bożena Kultys

Przy wejściach do bytomskich bloków mieszkalnych i kamienic pojawiły się plakaty ostrzegające mieszkańców przed złodziejami podającymi się za pracowników wodociągów.

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne, które jest autorem plakatów dokładnie opisuje jak odróżnić pracownika wodociągów od zwykłego oszusta. ,,Pracownicy uprawnieni do kontaktu z Klientami w ich mieszkaniach:

  • posiadają przy sobie legitymację służbową
  • posiadają przy sobie pisemne upoważnienie do wejścia na teren nieruchomości
  • ubrani są w stroje służbowe, na których znajduje się logo Spółki”

Ostrazeżenie przed oszustami, wcześniej, bo już w czerwcu pojawiło się na oficjalnej stronie BPK. Znajdujemy tam taki oto komunikat:,, W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi złodziei, którzy pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w mieszkaniu, wymiany pionów lub kontroli wewnętrznej instalacji wodociągowej, dopuszczają się kradzieży, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że:

• BPK kontroluje ciśnienie wody w mieszkaniach tylko na prośbę Mieszkańca i po wcześniejszym umówieniu wizyty.
• BPK nie zajmuje się wymianą pionów wewnętrznej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Sieć ta jest bowiem własnością zarządcy nieruchomości.
• BPK nie przeprowadza kontroli instalacji wodociągowej znajdującej się w mieszkaniach, np. w przypadku awarii lub zalania.

Pracownicy BPK uprawnieni do kontaktu z Klientami w ich mieszkaniach posiadają przy sobie legitymację służbową oraz pisemne upoważnienie do wejścia na teren nieruchomości w celu naprawy, kontroli, wymiany urządzeń należących do przedsiębiorstwa, sprawdzenia ilości i jakości ścieków wprowadzanych do sieci, odcięcia przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego, założenia plomb, usunięcia awarii oraz odczytu licznika.

Pracownicy BPK uprawnieni do kontaktu z Klientami zawsze ubrani są w stroje służbowe, na których znajduje się logo Spółki.

Uwaga na oszustów!
Poproś pracownika przedsiębiorstwa wodociągowego o okazanie legitymacji służbowej zanim wpuścisz go do domu!

Jeżeli masz wątpliwości czy osoba, która chce wejść do Twojego mieszkania naprawdę jest pracownikiem BPK możesz to sprawdzić dzwoniąc pod numery telefonów: (32) 39-67-174 lub bezpłatny numer alarmowy 994, a także: (32) 39-67-124, (32) 39-67-190, (32) 39-67-188, (32) 39-67-125.

Prosimy zgłaszać każdy przypadek podszywania się pod pracowników wodociągów dzwoniąc pod numery telefonów podane powyżej!”

Numery telefonów podane w komunikacie znajdujemy również na plakatach. Jeżeli mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem spółki, to z pewnością nie będzie miał nic przeciwko temu, abyśmy wykonali krótki telefon na jeden z podanych numerów, aby to sprawdzić.

4 komentarze do “Bytomskie wodociągi ostrzegają mieszkańców przed oszustami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.