Zapraszamy na spektakl uliczny pt.:,,Babciu, dziadku nie daj się oszukać”, podczas którego pokażemy metody działania oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych.

Projekt ma charakter międzypokoleniowy, ponieważ w spektaklu zagrają nie tylko seniorzy, ale również osoby w młodym wieku. Aktorzy zainscenizują sytuacje, w których ofiarami oszustów stają się osoby starsze. Celem spektaklu jest uwrażliwienie nie tylko samych seniorów, ale i osób w średnim i młodym wieku na problem oszustw popełnianych na szkodę seniorów.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Aktywni Silesia, Stowarzyszenie Aktywny Senior-Aktywny Człowiek oraz serwis www.stop-oszustom.pl. Specjalnymi gośćmi wydarzenia będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Katowicach, którzy opowiedzą o metodach działania oszustów, oraz rozdadzą widzom materiały edukacyjne.

Spektakl odbędzie się 21.01., na katowickim Rynku o godz. 15.00.

Zapraszamy!

7 KOMENTARZE

  1. Brutalna prawda jest taka, ze ofiarami wszelkieg rodzaju proweiencji oszustów padają osoby starsze. Powyższa inicjatywa jest IMHO jak najbardziej potrzebna i jan najbardziej na miejscu. Sam spektakl pod każdym względem godny obejrzenia. Szkoda, że próżno szukać jakiejkolwiekwstawki w sieci. Nawet dla zawodowego informatyka spektakl był wart obejzrenia, podobnie jak warto przeczytać książkę ‚Stop oszustom. Jaknie dać się oszukać’. Wygospodarowanie niecałych 30 złotych z czy uniknięcie wątpliwego statusu ofiary oszustwa? Nietrudno ocenic co lepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię