Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli wyłudzić 800 tys. zł w majestacie prawa od spółki zajmującej się odpadami przy pomocy fałszywego weksla. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawą sfałszowanego weksla zajęli się policjanci, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów dwóm mężczyznom, uwikłanym w to przestępstwo.

Mężczyźni chcieli wyłudzić 800 tys. zł w majestacie prawa. Sfałszowany weksel trafił do komornika sądowego, który na jego podstawie miał wyegzekwować od spółki zajmującej się odpadami spłatę rzekomej należności. Spółka poinformowała Policję, że nikt takowego weksla nie wystawiał i jest on najprawdopodobniej sfałszowany.

Do zbadania weksla został powołany biegły grafolog. Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej ustalili, że jeden z podejrzanych o ten czyn mężczyzn przebywa w miejscowości koło Gdańska. 56 – latek był zaskoczony wizytą mundurowych z Wrocławia. Drugi z mężczyzn, 35 – latek wpadł w ręce policjantów na terenie województwa opolskiego. Jeden z nich poszukiwany był też listem gończym za popełnione wcześniej przestępstwa. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty min. poświadczenia nieprawdy w dokumencie mającym znaczenie prawne, a także pomocnictwa przy usiłowaniu oszustwa w stosunku do mienia o znacznej wartości. Grozić im teraz może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNie daj się oszukać na wakacjach
Następny artykułSMS z Media Markt? Uważaj możesz stracić pieniądze!
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię