Cukrowy przekręt na miliony. Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo

Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób, przeszukali blisko 50 miejsc, oraz zabezpieczyli materiał dowodowy, w sprawie oszustw na szeroką skalę polegających na kupnie cukru przemysłowego i sprzedaży jako spożywczego.

a wszystko to w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Krajową. Sprawa dotyczy oszustw, polegających na kupnie cukru przemysłowego i sprzedaży jako spożywczego.

Policjanci z Zarządu w Szczecinie CBŚP w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Krajową od 2018 roku wyjaśniają sposób działania tej zorganizowanej grupy przestępczej. Z ich ustaleń wynika, że ten proceder trwał przez ostatnich kilku lat.

Celem grupy było czerpanie korzyści majątkowych, a w grę może wchodzić wyłudzenie kilku milionów złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy kupowali znacznie tańszy cukier przemysłowy, a następnie sprzedawali go w hurtowych ilościach jako cukier spożywczy. Jak podaje CBŚP, wykorzystując wiele firm oszuści tworzyli fikcyjną dokumentację, która miała potwierdzać wykorzystanie cukru przemysłowego do produkcji np. spirytusu czy syropu. Dzięki temu przez kilka lat pozostali bezkarni.

Śledztwo jest prowadzone przez CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie Prokuratury Krajowej.

W minionym tygodniu przeprowadzono działania na terenie kilku województw tj.: zachodniopomorskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Wówczas to, zatrzymano 13 osób oraz przeszukano blisko 50 obiektów, w tym m.in. mieszkania, siedziby firm czy biura rachunkowe.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 3 – kierowania grupą. Dodatkowo 9 z nich usłyszało zarzuty prania pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności. Decyzją sądu i na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec 5 osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Żródło: http://policja.pl/pol/aktualnosci/175163,Cukier-przemyslowy-sprzedawali-jako-spozywczy.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.