Prezentuję kolejną, siedemnastą już Fake Listę, czyli wykaz aktualnych facebookowych profili i stron, które pod pozorem wygranej, czy innych korzyści nakłaniają internautów do wysyłania drogich SMS-ów, a także programów inwestycyjnych obiecujących bardzo wysokie zyski w krótkim czasie.

Konkursy na Facebooku wciąż cieszą się ogromną popularnością, co niestety wykorzystują oszuści wciąż tworząc fałszywe profile. W związku z powyższym na stop-oszustom.pl co tydzień będzie pojawiała się Fake Lista fałszywych profili na Facebooku, oraz stron, które rzekomo oferują konkretny produkt, bądź usługę, a w rzeczywistości jedynie zapisują użytkowników na płatną subskrypcję SMS, bądź skłaniają do wykonywania ekspresowych przelewów pieniężnych.

LIVE NA TEMAT OSZUSTW NA FACEBOOKU

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w poprzednim live’ie, który odbył się 23.10., jednocześnie zapraszam na kolejny live na Facebooku, który również odbędzie się na fanpage’u Stop Oszustom 20.11., o godz. 20.00. Tematem oczywiście będą oszustwa na Facebooku. Bezpośredni link do wydarzenia tutaj.

PIRAMIDY, HYIPY, PROGRAMY

Na portalach społecznościowych pojawia się coraz więcej programów zarobkowych typu HYIP obiecujących wysokie zyski w krótkim czasie. Wiele z nich po jakimś czasie nagle przestaje wypłacać pieniądze, a inwestorzy tracą. Dlatego też postanowiłam poszerzyć Fake Listę o informacje dot. programów, które okazały się być piramidami, a także tych, przed którymi ostrzega nas KNF i innne instytucje.

Facebook

 1. Sklep dla malucha
 2. Świat Zabawek
 3. Butik Sensuality
 4. Butik Sunbit
 5. Stella Nails
 6. Twój hoveboard
 7. Hoveboard dla Ciebie
 8. Urodziny sklepu Biedronka
 9. Wyprawka szkolna 2017
 10. Gang Świeżaków 2 ZA DARMO
 11. Gang Świeżaków 500 Sztuk Do Rozdania
 12. Konkurs Pieniężny
 13. Popek
 14. Konkurs Meblowy Furniture
 15. Konkurs Meblowy Forniture
 16. Hamaki ogrodowe
 17. Hamaki ogrodowe
 18. Hamaki Ogrodowe
 19. Nowoczesne Hamaki Ogrodowe
 20. Trampoliny Ogrodowe
 21. Namioty wyjazdowe
 22. Namioty Wieloosobowe
 23. Grill Ogrodowy
 24. Konkurs Rowerowy
 25. Wakacje nad polskim morzem

www

 1. http://nowepliki.pl/hack-subskrypcja 18,45zł za SMS z VAT
 2. https://highspeed5.net/-subskrypcja 7,32 za SMS z VAT
 3. http://zapisujemy-sie.pl/ -subskrypcja-koszt to 7,38, na stronie nie ma żadnego regulaminu, żadnej informacji.
 4.  http://darmowe-doladowanie.pl/doladuj-swoje-konto-telefonie-darmo/
 5. http://naszepliki.pl/-subskrypcja 24,60 za SMS z VAT

Piramidy, hyipy, ,,programy”

 1. Miceolution
 2. Questra Holding
 3. Skyllex
 4. One Life Network
 5. Recyclix
 6. Norde Bank
 7. My Advertising Pays
 8. Horcus Investment Group

Ważne linki

Zeszłotygodniowa Fake Lista jest dostępna tutaj.
Tutaj dowiesz się jak samemu sprawdzić cenę SMS-a Premium.
A tutaj coś na temat składania reklamacji, w celu odzyskania utraconych pieniędzy.
O tym jak wyłączyć płatne SMS-y przychodzące
Tutaj, o tym jak rozpoznać fałszywy konkurs na Facebooku.
Więcej o różnych oszustwach na Facebooku.

Książka Stop Oszustom teraz w promocyjnej cenie!

8 KOMENTARZE

 1. Nie przypuszczałam, że oszustwa z fake’owymi profilami na FB są aż na taką skalę. Niestety sama obserwowałam niejednokrotnie, jak kilka osób wśród znajomych dało się nabrać na konkursy z udostępnianiem posta czy „jednorazowe” SMSy… Super, że Twoja strona istnieje i uświadamia ludzi, będę zaglądać! Szczególnie informacje o oszustwach w branży finansowej są w kręgu moich zainteresowań. Pozdrawiam!

 2. Bardzo dziękuję. Ja również będę śledzić Twojego bloga, bo również interesują mnie zagadnienia dotyczące finansów. 🙂 A jeśli chodzi o znajomych to, prowadź live’a 20.11

 3. Bardzo dziękuję. Ja również będę śledzić Twojego bloga, bo również interesują mnie zagadnienia dotyczące finansów. 🙂 A jeśli chodzi o znajomych to, prowadzę live’a na Facebooku 20.11, o godzinie 20.00 na temat oszustw na Facebooku. Jak znajomi usłyszą jak to działa to już nie dadzą się nabrać. 🙂

 4. Czegoś nie rozumiem: jaki jest sens publikowania kolejnych fake list w świetle poniższych faktów: 1. każdy taki ‚konkurs’ zwykle istnieje bardzo krótko, więc zanim ostrzeżenie się rozpowszechni , ‚konkurs’ straci ważność albo zostanie zamknięty. 2. Czy tak trudno wykryć fakt subskrypcji i nie dać się ‚złapać’? Jaka strona internetowa poprosi o ujawnienie numeru telefonu komórkowego w jakimkolwiek celu? 3. Czy tak trudno u swojego providera usług telefonii komórkowej zablokować wszelkie usługi Premium? Wtedy prawdopodobieństwo spotkania z serwisem subskrypcyjnym spada do zera. Nie mam nic przeciwko FB, aczkolwiek publikowanie fake list to zwykła strata czasu, całym szacunkiem dla wiedzy, doświadczenia i autorytetu Autorki, która niewątpliwie straciła sporo czasu na wykrywanie przekrętów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię