Resort finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości podszywa się pod pracownika Krajowej Administracji Skarbowej i prosi o wypełnienie załączonego formularza. Korespondencja ta nie jest wysyłana z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Cyberprzestępcy po raz kolejny uderzają w przedsiębiorców. Po fałszywych SMS-ach z ZUS, oraz mailach z informacją o zwrocie podatku rzekomo pochodzących z Ministerstwa Finansów, oszuści po raz kolejny celują w przedsiębiorców informując ich o rzekomej kontroli skarbowej. Ministerstwo Finansów ostrzega przed otwieraniem załączonego pliku, oraz wysyłanime odpowiedzi do nadawcy, ponieważ może skutować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazaniem poufnych danych nieuprawnionym osobom.

Ministerstwo Finansów przekazało informację o fałszywych mailach do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Resort przestrzega i apeluje o ostrożność!

Poniżej przykład treści fałszywego e-maila (pisownia oryginalna):

,,W zwiazku z przeprowadzeniem Krajowej Kontroli Skarbowej dnia. 17.05.2019r, oraz braku mozliwosci kontaktu telefonicznego, w zalaczniku przesylamy formularz UAC 73, ktory nalezy wypelnic i przeslac do wlasciwego dla Panstwa firmy Urzedu Skarbowego, lub przeslac w odpowiedzi na tego mailla.

Prosimy o odeslanie poprawnie wypelnionego formularza w terminie 7 dni od otrzymania tego mailla.

Formularz do pobrania w zalaczniku.

Z powazaniem

Inspektor ds. Poboru Podatkow

Tomasz Mazur

Krajowa Administracja Skarbowa”

Źródło: Ministerstwo Finansów

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrzez jeden SMS możesz stracić wszystkie pieniądze!
Następny artykułOperator sieci Plus bezprawnie naliczał dodatkowe opłaty!
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię