”Witaj (podane moje imię) Egzekucja Pani należności w kwocie 2202,53 zł. zacznie się w przeciągu 5 dni. Aby otrzymać dokładne dane, odwiedź info-dlu.ga/dlug+ „ -takie SMS-y od tygodnia otrzymują osoby, które zamieściły ogłoszenia na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Na forach dotyczących natrętnych, bądź nieznanych numerów, z których użytkownicy odbierają połączenia, lub SMS-y, pojawiły się wpisy dotyczące SMS-ów informujących o rzekomym zadłużeniu:

,,Mam konto na OLX i tam widnieje moje imię i numer telefonu….czy nie jest to dziwny zbieg okoliczności? Usługa do której zostałam sms-em pokierowana ,żeby dowiedzieć się o co chodzi jest płatna i to nie mało! Przekonałam się o tym czytając regulamin (bardzo zresztą podejrzany) UWAŻAJCIE NA NACIĄGACZY!! „-przestrzega jedna z adresatek podejrzanych SMS-ów na forum enumery.pl

,, Dzisiaj dostałam sms o treści: „Witaj(podane moje imię) Egzekucja Pani należności w kwocie 2202,53 zł.zacznie się w przeciągu 5 dni. Aby otrzymać dokładne dane,odwiedź info-dlu.ga/dlug+ ” Problem w tym,że ja ŻADNYCH DŁUGÓW NIE MAM!! Zajrzałam na tą podaną stronę i przeczytałam regulamin firmy nie ma tam ani adresu nic !Uznałam to za bardzo podejrzane i nie logowałam się z obawy, iż uznam w ten sposób jakieś wymyślone długi. „-pisze inna użytkowniczka tego samego forum.

,,Właśnie takie coś otrzymałem Witaj,……. Egzekucja Pana naleznosci w kwocie 2456,40zloty zacznie sie w okresie 7 dni. Zeby otrzymac dokladne dane, zobacz dlug-info.pl/dlug+lq2x”-pisze jeszcze inny użytkownik.

SMS-y są rozsyłane z numerów:  787346804, 539294510 i 693904477. Podawane w wiadomościach linki różnią się. Obydwie strony są już niedostępne, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą pojawiać się kolejne. Posty mają skłonić użytkowniów do rejestracji na podanej stronie, co może wiązać się z wyłudzeniem danych osobowych, które mogą zostać wykorzystane do wyłudzenia pieniędzy.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZaufała fałszywemu generałowi-straciła ponad 6 tys. euro
Następny artykułKolejni fałszywi wnuczkowie zatrzymani!!
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

4 KOMENTARZE

  1. Howdy! Quick question that’s completely off topic.
    Do you know how to make your site mobile friendly?
    My site looks weird when viewing from my iphone. I’m trying to find a template or plugin that might
    be able to fix this issue. If you have any recommendations,
    please share. Cheers!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię