Fałszywe SMS-y o zadłużeniu. To próba wyłudzenia pieniędzy!!!

 ”Witaj (podane moje imię) Egzekucja Pani należności w kwocie 2202,53 zł. zacznie się w przeciągu 5 dni. Aby otrzymać dokładne dane, odwiedź info-dlu.ga/dlug+ „ -takie SMS-y od tygodnia otrzymują osoby, które zamieściły ogłoszenia na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Na forach dotyczących natrętnych, bądź nieznanych numerów, z których użytkownicy odbierają połączenia, lub SMS-y, pojawiły się wpisy dotyczące SMS-ów informujących o rzekomym zadłużeniu:

,,Mam konto na OLX i tam widnieje moje imię i numer telefonu….czy nie jest to dziwny zbieg okoliczności? Usługa do której zostałam sms-em pokierowana ,żeby dowiedzieć się o co chodzi jest płatna i to nie mało! Przekonałam się o tym czytając regulamin (bardzo zresztą podejrzany) UWAŻAJCIE NA NACIĄGACZY!! „-przestrzega jedna z adresatek podejrzanych SMS-ów na forum enumery.pl

,, Dzisiaj dostałam sms o treści: „Witaj(podane moje imię) Egzekucja Pani należności w kwocie 2202,53 zł.zacznie się w przeciągu 5 dni. Aby otrzymać dokładne dane,odwiedź info-dlu.ga/dlug+ ” Problem w tym,że ja ŻADNYCH DŁUGÓW NIE MAM!! Zajrzałam na tą podaną stronę i przeczytałam regulamin firmy nie ma tam ani adresu nic !Uznałam to za bardzo podejrzane i nie logowałam się z obawy, iż uznam w ten sposób jakieś wymyślone długi. „-pisze inna użytkowniczka tego samego forum.

,,Właśnie takie coś otrzymałem Witaj,……. Egzekucja Pana naleznosci w kwocie 2456,40zloty zacznie sie w okresie 7 dni. Zeby otrzymac dokladne dane, zobacz dlug-info.pl/dlug+lq2x”-pisze jeszcze inny użytkownik.

SMS-y są rozsyłane z numerów:  787346804, 539294510 i 693904477. Podawane w wiadomościach linki różnią się. Obydwie strony są już niedostępne, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą pojawiać się kolejne. Posty mają skłonić użytkowniów do rejestracji na podanej stronie, co może wiązać się z wyłudzeniem danych osobowych, które mogą zostać wykorzystane do wyłudzenia pieniędzy.

4 komentarze do “Fałszywe SMS-y o zadłużeniu. To próba wyłudzenia pieniędzy!!!”

  1. Howdy! Quick question that’s completely off topic.
    Do you know how to make your site mobile friendly?
    My site looks weird when viewing from my iphone. I’m trying to find a template or plugin that might
    be able to fix this issue. If you have any recommendations,
    please share. Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.