Fałszywe wezwania do zapłaty za abonament rtv!

fot.pixabay.com

Poczta Polska opublikowała oficjalny komunikat w sprawie rzekomych wezwań do zapłaty za abonament RTV rozsyłanych w ostatnich dniach do konsumentów. 

Od 05 września konsultanci obsługujący infolinię rtv otrzymują od abonentów informacje, że Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji przy ulicy Świętokrzyskiej 30, 00-116 Warszawa wysyła pisma wzywające do zapłaty za usługi rtv. Do wezwania dołączony jest formularz wpłaty z numerem rachunku i kwotą 194,75 zł.

,,Otrzymujemy informacje od klientów w sprawie fałszywej korespondencji z wezwaniem do zapłaty od Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji. Ostrzegamy: taki podmiot nie istnieje. Jeśli otrzymasz podobny list, zignoruj go i nie dokonuj wpłaty na wskazane konto.

Zweryfikowaliśmy nadawcę i ustaliliśmy, że podana w piśmie strona internetowa oraz podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji – nie istnieją.

Jeśli masz wątpliwości co do korespondencji związanej z opłatami abonamentowymi rtv, skontaktuj się z naszą infolinią rtv: (+48) 43 842 06 06″-czytamy w oświadczeniu.

4 komentarze do “Fałszywe wezwania do zapłaty za abonament rtv!”

  1. W jaki sposób dostarczane jest wezwanie? 1. Jeżeli poczta elektroniczną ,to czy do wiadomości dołączany jest załącznik, to w jakim formacie? Czy załącznik w formacie pdf nie posiada podwójnego rozszerzenia pliku, jak np *.pdf.exe albo *.zip, *rar, etc?Jeżeli tak, to proszę wpuścić załącznik (bez otwierania) pod serwis http://www.virustotal.com w celu dokładnego skanowania. Jeżeli wezwanie zostało wysłane na klasyczny adres pocztowy, to zachodzi podejrzenie naruszenia Ustawy O ochronie danych osobowych.W jednym i w drugim przypadku ZIGNOROWAĆ.

    1. Te pisma akurat przychodzą tradycyjną pocztą i to nie pierwsza tego typu próba wyłudzenia pieniędzy. To oznacza, że musimy być czujni nie tylko w sieci, ale i na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.