Sosnowiecka Policja poszukuje mężczyzny podającego się za kuriera, który wyłudza pieniądze od firm i osób fizycznych ,,na paczkę za pobraniem”. Fałszywy kurier działa na terenie województwa Sląskiego.

W zeszłym tygodniu na facebookowym profilu jednej z klinik weterynaryjnych w Dąbrowie Górniczej pojawił się post z ostrzeżeniem przed fałszywym kurierem. Mężczyzna ten pojawił się w lecznicy z przesyłką pobraniową na kwotę 250 zł. Z uwagi na fakt, że lecznica często odbiera paczki, także te za pobraniem, wizyta mężczyzny z przesyłką nie wzbudziła niczyich podejrzeń. Oszustwo wyszło na jaw po rozpakowaniu paczki: w środku znajdowały się stare książki. Sprawa została zgłoszona na Policję, a na facebookowym profilu kliniki zamieszczono ostrzeżenie wraz ze zdjęciami oszusta.

Pod postem zaroiło się od komentarzy. Bardzo szybko okazało się, że dąbrowska klinika nie jest jedyną ofiarą fałszywego kuriera.

,,Ten pan już od kilku lat tak działa,kiedyś to były zwykłe kubki a przesyłka kosztowała 500 zł,mnie się udało przegonić pana jak widać nikt mu nie dał rady nadal nabiera ludzi.”-pisze jeden z internautów.

,,Ja kupiłam od niego ostatnio kamienie !!!! Za 50 zł !!! Jestem z 1-go maja !!!! Uwaga krąży po osiedlach !!!”-relacjonuje kolejna ofiara.

,,O Jezu dzisiaj do mnie tez zawitał i niestety dałam się nabrać na 240 zł”-pisze inna oszukana kobieta.

Bardzo szybko okazało się, że mężczyzna jest już poszukiwany przez policjantów z III Komisariatu Policji w Sosnowcu w związku z popełnionym 04.07.2020r. oszustwem w jednej z przychodni weterynaryjnych działających w dzielnicy Zagórze. Sosnowiecka Policja prosi o kontakt osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Komisariatem Policji III w Sosnowcu pod nr 47 8520300 lub osobisty kontakt z najbliższa jednostką Policji.

Jak nie dać się oszukać fałszywemu kurierowi?

• W domu: informuj domowników o spodziewanej przesyłce,
• jeśli kurier ma przesyłkę do kogoś z domowników, a osoby tej nie ma w domu wykonaj szybki telefon, nawet jak kurier będzie narzekał, że się śpieszy itp.,
• uważaj na pokwitowania, które każe Ci podpisać ,,kurier” może się okazać, że tak naprawdę podpisujesz jakieś zobowiązanie, co będzie skutkowało późniejszymi wezwaniami do zapłaty,
• W firmie: wyznacz konkretnych pracowników, którzy będą odbierać paczki,
• wprowadź listę spodziewanych przesyłek, może ją prowadzić np. osoba odpowiedzialna za zamówienia, a następnie udostępniać pracownikom, którzy odbierają paczki.

Podobne oszustwa :

https://stop-oszustom.pl/wysylal-niezamowione-paczki-za-pobraniem/

https://stop-oszustom.pl/nowa-metoda-oszustow-na-pracownika-poczty/

https://stop-oszustom.pl/sprzedajesz-przez-internet-uwazaj/

https://stop-oszustom.pl/nieuczciwy-listonosz-uslyszal-198-zarzutow/

https://stop-oszustom.pl/pracownicy-firmy-kurierskiej-kradli-paczki-zostali-zatrzymani/

https://stop-oszustom.pl/kazali-przedsiebiorcom-placic-reklamy-ktorych-zamawiali-trafili-kratki/

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolicja ostrzega przed falą fałszywych maili !
Następny artykułFikcyjny profil Lewandowskiego wyłudza dane kart kredytowych
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię