Do drzwi gdyńskich seniorów pukał mężczyzna podający się za poborcę podatkowego. Czujni lokatorzy niezwłocznie powiadomili policję.

W ubiegły wtorek funkcjonariusze z komisariatu policji w Gdyni Śródmieściu zatrzymali 67-letniego mężczyznę podejrzewanego o oszustwa. Zatrzymany usłyszał łącznie siedem zarzutów dokonania i usiłowania oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.

Mężczyzna pukał do drzwi gdyńskich seniorów i informował ich o rzekomej  wygranej wysokiej nagrodzie pieniężnej, oraz o obowiązku zapłaty podatku od wygranych. Jedna z osób przekazała oszustowi żądaną kwotę natomiast inne nie uwierzyły mu i poinformowały o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny. Dzięki poczynionym ustaleniom i uzyskanym informacjom mundurowi zatrzymali 67-latek w okolicy budynków, w których działał.

Zatrzymany usłyszał łącznie siedem zarzutów dokonania i usiłowania oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a wczoraj decyzją sądu trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFake Lista nr 22
Następny artykułOszukiwali Chińczyków metodą ,,na policjanta” zostali zatrzymani
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię