Fałszywy poborca podatkowy w rękach policji

Do drzwi gdyńskich seniorów pukał mężczyzna podający się za poborcę podatkowego. Czujni lokatorzy niezwłocznie powiadomili policję.

W ubiegły wtorek funkcjonariusze z komisariatu policji w Gdyni Śródmieściu zatrzymali 67-letniego mężczyznę podejrzewanego o oszustwa. Zatrzymany usłyszał łącznie siedem zarzutów dokonania i usiłowania oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.

Mężczyzna pukał do drzwi gdyńskich seniorów i informował ich o rzekomej  wygranej wysokiej nagrodzie pieniężnej, oraz o obowiązku zapłaty podatku od wygranych. Jedna z osób przekazała oszustowi żądaną kwotę natomiast inne nie uwierzyły mu i poinformowały o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny. Dzięki poczynionym ustaleniom i uzyskanym informacjom mundurowi zatrzymali 67-latek w okolicy budynków, w których działał.

Zatrzymany usłyszał łącznie siedem zarzutów dokonania i usiłowania oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a wczoraj decyzją sądu trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.