Fikcyjny profil Lewandowskiego wyłudza dane kart kredytowych

Lewandowski rozdaje pieniądze? Nie poraz pierwszy na Facebooku pojawiają się posty, z których wynika, że znana osoba rozdaje pieniądze, samochody, bądź inne cenne nagrody. Dotychczas z a takimi postami kryły się płatne SMS-y. Tym razem jednak łasi na pieniądze internauci mogą stracić o wiele więcej.

Na www.stop-oszustom.pl mogliście wiele razy przeczytać o kolejnych nowych sztuczkach facebookowych oszustów. Wyłudzanie danych, fałszywe konkursy, podszywanie się pod znane sieci handlowe i celebrytów to tylko niektóre z nich. Dotychczas celem oszustów było zwykle wyłudzenie danych bądź pieniędzy przy pomocy płatnych SMS-ów. Post z rzekomą nagrodą został w ciągu 2 dni udostępniony ponad 500 razy.Tym razem jednak sprawa jest o wiele poważniejsza, gdyż celem ceberprzestępców było pozyskanie danych kart kredytowych. Wszystko zaczyna się od niewinnego postu z informacją o losowaniu nagród. Posty te pochodzą ze stworzonego przez oszustów fanpage’a Roberta Lewandowskiego. To nie pierwszy scam, w którym wykorzystano jego wizerunek.

W poście mającym rzekomo pochodzić od Lewandowskiego znajdujemy taką oto informację:

,,UWAGA!!! PRZEPRASZAMY ZA WSZYSTKO .. Ta nagroda jest dla osób, które nigdy wcześniej nie zdobyły naszej nagrody. Jeśli wygrasz pieniądze i nie tylko, PRZEJDŹ i daj innym szansę na wygraną.
Będę losowo wybierać ludzi na Facebooku i to jest oficjalne (bez oszukiwania) każdy, kto udostępni, otrzyma kartę podarunkową, duże pieniądze, a zwycięzca będzie mógł wygrać samochód i dom. Wybierz miesiąc urodzenia, a otrzymasz prezent w zależności od miesiąca urodzenia.
NIE ZAPOMNIJ WYSŁAĆ WIADOMOŚCI … !!!

Udostępnij ten post 4-7 grupom teraz. Im więcej udostępnisz, tym większa szansa na wygraną, Twoje pieniądze zostaną wysłane 10 minut po wysłaniu nam WIADOMOŚCI … Nie ignoruj, to Twoja szansa na wygraną. Niech cię Bóg błogosławi.”

Postanowiłam wkleić w komentarzu link do www.stop-oszustom.pl. Kilka sekund po zamieszczeniu komentarza otrzymałam wiadomość z tej strony o takiej treści:
Witam, Bożena Danuta Kultys !!! GRATULACJE z oficjalnego wyboru jako ZWYCIĘZCA, Zarejestruj się teraz, wyślę twój prezent przelewem BANK, jeśli już się zarejestrowałeś, wspieram cię, aby wygrać i jestem pewien, że 100% po zakończeniu rejestracji
ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ, zanim stracisz okazję !! Kliknij poniższy link.”

Zamieszczony w wiadomości odnośnik prowadzi do strony tip-give-away.blogspot.com. Na stronie prócz wizerunku najpopularnieszego polskiego piłkarza znajdujemy również informację o konieczności rejestracji w serwisie, oraz dokonania weryfikacji z użyciem karty kredytowej. Na stronie znajdujemy również zapewnienie o bezpieczeństwie naszych danych:

,,Karta kredytowa służy tylko do weryfikacji „Bez żadnych opłat”, a jako odbiorca nagrody, po pomyślnej rejestracji, nagroda zostanie wysłana na Twoje konto w ciągu 5 minut”Po kliknięciu ,,register” zostajemy przeniesieni na stronę signup.funmarten.com/ gdzie jesteśmy proszeni o podanie wszystkich danych karty. Tutaj również znajdujemy zapewnienia o bezpieczeństwie naszych danych:


,,Dlaczego prosimy Cię o podanie informacji rozliczeniowych?
Ponieważ posiadamy licencję na dystrybucję naszych treści tylko w niektórych krajach, prosimy o zweryfikowanie adresu pocztowego, podając nam ważny numer karty kredytowej. GWARANTUJEMY, że ŻADNE OPŁATY nie będą pobierane za weryfikację konta. Żadne opłaty nie pojawią się na wyciągu z karty kredytowej, chyba że dokonasz aktualizacji do członkostwa premium lub dokonasz zakupu.”

,,Zapewniamy BEZPIECZNE środowisko online
W przeciwieństwie do wielu firm w Internecie używamy technologii bezpieczeństwa szyfrowania. Nasza witryna wykorzystuje technologię Secure Sockets Layering (SSL) do szyfrowania danych osobowych, takich jak numer karty kredytowej, imię i nazwisko oraz adres, zanim zostaną one przesłane przez Internet. Twoje dane są zaszyfrowane i chronione hasłem, więc nikt nigdy nie zobaczy twoich informacji!”

,,Nigdy nie naliczamy żadnych ukrytych opłat. Zapewniamy naszym członkom szczegółową historię transakcji, aby wiedzieli, za co płacą. Dane karty kredytowej są wymagane tylko w celu ułatwienia przyszłych zakupów. Żadne opłaty nie pojawią się na wyciągu z karty kredytowej, chyba że dokonasz aktualizacji do członkostwa Premium lub dokonasz zakupu. Tworząc konto, zgadzasz się z naszymi Warunkami i Polityką prywatności.”

Post z fikcyjnej strony Lewandowskiego w ciągu dwóch dni został udostępniony ponad 500 razy, nie tylko na prywatnych profilach, ale i w grupach. Pomimo iż pojawiały się różne komentarze (także te sceptyczne) post spotkał się ze sporym zainteresowaniem.

Co zrobić jak żyć:

-ostrzeż znajomych, którzy udostępnili ten post

-zgłoś post i stronę do administratorów Faceboooka, tutaj informacje jak to zrobić,

-jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej niezwłocznie skontaktuj się z bankiem.

Inne podobne oszustwa:

https://stop-oszustom.pl/mariusz-pudzianowski-mendo-znajde-cie-tym-wirtualnym-swiecie-nasr-m-kark-padalcu/

https://stop-oszustom.pl/podszywaja-sie-pod-kube-wojewodzkiego-i-wyludzaja-pieniadze/

https://stop-oszustom.pl/lewandowski-rozdaje-samochody-telefony-oszustwo/

https://stop-oszustom.pl/podszywaja-sie-hotel-golebiewski-wyludzaja-pieniadze/

/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.