fot. freepik.com

 Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie oszustwa – wyłudzenia usługi hotelowej. Decyzją Sądu została aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

18 lutego br. w godzinach popołudniowych na poznańskim Nowym Mieście policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 56-letnią kobietę, która w różnych miejscach Polski wynajmowała pokoje w hotelach i pensjonatach, nie płaciła za pobyt i znikała bez śladu.

O pobycie kobiety w jednym z poznańskich obiektów noclegowych poinformował policjantów właściciel pensjonatu. Mężczyzna nabrał podejrzeń wobec kobiety po tym jak znalazł na stronie internetowej zdjęcia kobiety i ostrzeżeniami wcześniejszych poszkodowanych. O swoich podejrzeniach poinformował policję.

56-latka tłumaczyła policjantom, że za jej pobyt zapłaci przebywający obecnie za granicą brat, na którego nazwisko zameldowała się w pensjonacie. Po sprawdzeniu kobiety w systemie policyjnym podejrzenia właściciela pensjonatu potwierdziły się. Okazało się, że kobieta jest podejrzewana o oszustwa na szkodę właścicieli hoteli i pensjonatów, w różnych częściach kraju.

Hotelowa oszustka usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją Sądu trafiła do aresztu. Policjanci z Nowego Miasta gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie.Wszystkie osoby, które zostały przez kobietę oszukane w podobny sposób proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod numerem telefonu 61 84 158 34/76 lub całodobowym numerem alarmowym 997.

 

Źrodło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/122811,Oszustka-hotelowa-zatrzymana.html

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUOKIK: Reklamy Vivusa wprowadzały w błąd
Następny artykuł,,Zgarnij bilety na koncert Justina Biebera”-jaka jest prawda?
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię