Jak złodzieje przechwytują pieniądze które wypłacasz z bankomatu czyli tzw. cash trapping

W okresie wakacyjnym częściej zdarza nam się wypłacać pieniądze z różnych bankomatów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Dlatego też warto wiedzieć o stosowanej przez przestępców metodzie kradzieży wypłacanych pieniędzy jaką jest tzw. cash trapping.

Wiele osób już potrafi rozpoznać podejrzane modyfikacje bankomatów w postaci nakładek do skimmingu kart, jednak trudniej  rozpoznać te stosowane w przypadku cash trappingu.

Pomimo tego, że bankomat działa prawidłowo i słyszymy charakterystyczny dźwięk przygotowywanych do wypłaty banknotów, ale nie zostają one wypłacone. Klient zwykle uznaje taką sytuację za awarię urządzenia i od razu kontaktuje się z bankiem. W tym czasie złodziej wyjmuje nasze pieniądze.

Na tym właśnie polega cash trapping. „Trap” to po angielsku „pułapka”. Każdy bankomat ma listwę czy szparę, przez którą wydaje pieniądze. Gdy nie wyjmiemy gotówki  w odpowiednim czasie, maszyna zabiera gotówkę z powrotem. Złodzieje montują nakładkę wewnątrz listwy wydającej gotówkę. Pieniądze się do niej przyczepiają dlatego nie wydostają się na zewnątrz.

Co zrobić, gdy pieniądze nie wyszły z bankomatu?
Przede wszystkim nie należy odchodzić od maszyny, ponieważ właśnie na to właśnie czeka złodziej. Warto dotknąć listwy wydającej, ponieważ   pułapki na banknoty nie są mocno przymocowane. Przestępcy muszą mieć do nich łatwy dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.