Kasy pancerne – czy Twoja firma również ich potrzebuje?

Firmowa dokumentacja z całą pewnością nie powinna wpaść w niepowołane ręce. Bardzo łatwo jednak o niedopatrzenie i wyciek informacji, jeśli poufne dane nie są odpowiednio zabezpieczone. Z pomocą przychodzą sejfy i kasy pancerne, w których można bezpiecznie przechowywać umowy, akt notarialne i nawet papiery wartościowe.

Dobrze chronione archiwa to podstawa, o której powinien pamiętać każdy przedsiębiorca. Tym bardziej, że w życie weszła klauzula RODO, a wiec zasady których firma musi się ścisłe trzymać.

Najlepsze zabezpieczenia w firmie – sejfy i kasy pancerne

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest odpowiednie gromadzenie i przechowywanie dokumentacji, a szczególnie zawartych w nich danych. Akta osobowe nie mogą zostać ujrzane przez osoby trzecie. Firma musi dołożyć wszelkich srań, aby zmniejszyć ryzyko ich wycieku do minimum. Nie brakuje też instytucji sprawdzających to, czy dane przedsiębiorstwo funkcjonuje zgodnie z prawem i przestrzega odgórnie nałożonych zasad przez klauzulę RODO. Jak w takim razie zadbać o poufne dokumenty, aby tylko konkretne i uprawnione do tego osoby miały do nich dostęp? Jak najbardziej sprawdzi się sejf i kasa pancerna. Jest to bardzo skuteczna forma zabezpieczenia. Możliwe jest przechowywanie tam nie tylko środków finansowych, ale też innych cennych przedmiotów i dokumentów. Wybór jest bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – dopasowanego do potrzeb, oczekiwań, preferencji i możliwości finansowych. Przy wyborze sejfu i kasy pancernej należy mieć na uwadze rodzaj zastosowanego zabezpieczenia, zamki i klasę odporności.

Szafy pancerne na poufne dokumenty

Zaletą szafy pancernej jest to, że jest ona wyposażona w praktyczne regały i przegrody. Dzięki temu znacznie łatwiej jest utrzymać niej porządek i posortować poszczególne dokumenty. Z wyglądu taka szafa pancerna niewiele różni się od zwykłego mebla biurowego, przez co świetnie wpisuje się w aranżację wnętrza. Różnica polega na tym, że dostęp do niej mają tylko uprawnione do tego osoby. Jest to bezpieczne miejsce do przechowywania wszystkich ważnych przedmiotów i dokumentów, odseparowując je od tych mniej istotnych.

Takie poufne szafy pancerne można bez problemu dostosować do warunków panujących w danym pomieszczeniu. Nie brakuje modeli wykonanych z bardzo trwałych materiałów. Nawet jeśli dojdzie z jakiś przyczyn do zniszczenia drzwiczek czy ścian takiej szafy, nadal bardzo trudno będzie dostać się do jej wnętrza, czyli do tajnych dokumentów i cennych przedmiotów. Jeśli komuś zależy na zapewnieniu szczególnej ochrony dobrom materialnym, jak najbardziej warto zainwestować w szafę pancerną ze stalowymi drzwiami. Wybór takiego mebla uzależniony jest od stopnia poufności trzymanych w nim dokumentów. Można wybrać uniwersalną szafę lub taką na dokumentny niejawne, tajne czy ściśle tajne. Na ostateczną decyzję w dużym stopniu wpływa profil prowadzonej działalności i stosowana przez firmę polityka. Pod uwagę trzeba także wziąć odgórnie narzucone obostrzenia, do których przedsiębiorstwo musi się dostosować.

Artykuł został przygotowany we współpracy ze sklepem internetowym sejfexpert.pl – mającym w swoim asortymencie kasy i szafy pancerne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.