Kolejni fałszywi wnuczkowie zatrzymani!!

fot. foter.com

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 42 do 48 lat. To mieszkańcy Lublina, Warszawy i okolic stolicy podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy od starszych osób metodą ,, na wnuczka” i ,, na policjanta”. Kwota wyłudzonych przez nich pieniędzy szacowana jest na blisko 120 tys. zł.

To kolejny w tym roku sukces kryminalnych z Lublina owocujący zatrzymaniem  „fałszywych wnuczków.” Niespełna dwa miesiące temu rozbita została siatka kurierów działających na terenie całej Polski. Podejrzani mogli uczestniczyć w odbiorze i przekazaniu pieniędzy z około 50 przestępstw, które miały miejsce na terenie całego kraju. Straty mogą być szacowane na kwotę nawet 1,5 mln złotych.

W  środę, 27.04.br., policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali czterech mężczyzn. Zatrzymani to mieszkańcy woj. lubelskiego i mazowieckiego w wieku od 42-48 lat.

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy działali co najmniej od października 2014 roku na terenie Lublina, Poznania, Wrocławia Bydgoszczy i okolic. Działalnością grupy kierował jeden z zatrzymanych-42 latek spod Warszawy. Pozostali jej członkowie zajmowali się telefonowaniem do potencjalnych ofiar i odbieraniem gotówki w umówionych miejscach. Do odbierania gotówki od ofiar werbowano również tzw. słupów, czyli przypadkowe osoby, dotychczas nie będące związane z przestępczą grupą.

Przestępcy działali metodą ,,na wnuczka” i ,,na policjanta”.  Podając się za członków rodziny, prosili o pomoc i pilną pożyczkę na załatwienie formalności związanych np. z wypadkiem. Często stosowano też metodę ,,na policjanta”.  Pokrzywdzeni będąc przekonani, że pomagają policji w ujęciu oszustów przekazywali funkcjonariuszom wszystkie swoje oszczędności.

Podczas zatrzymania i przeszukań policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 10 tys. zł., odznakę z napisem Policja oraz telefony komórkowe. Wszyscy podejrzani doprowadzenia zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty.

Jeden komentarz do “Kolejni fałszywi wnuczkowie zatrzymani!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.