W ubiegłym tygodniu ręce żyrardowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże metodą „na oponę”, których ofiarami padali klienci hipermarketów. Sprawca kradzieży usłyszał już zarzuty.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymywali liczne zgłoszenia o kradzieżach metodą ,,na oponę”, do których dochodziło na terenie parkingów przy marketach. Model działania sprawcy byłzawsze ten sam: na parkingach przy marketach upatrywał samochód, w którym następnie przebijał oponę i czekał na powrót jego właściciela. Złodziej wykorzystywał fakt, że kierowca zajęty wymianą koła zostawiał cenne rzeczy w samochodzie i nie zamykał go. Wtedy wykorzystując nieuwagę kierowcy kradł z auta wartościowe przedmoty.

Żyrardowscy kryminalni w związku z powtarzającymi się kradzieżami „na oponę” prowadzili wzmożone kontrole parkingów. Podczas jednej z kontroli przy ul. Mickiewicza, funkcjonariusze zauważyli, dwóch mężczyzn wymieniających oponę w samochodzie.

Na dalszy rozwój wydarzeń nie musieli długo czekać – za chwilę od drugiej strony podszedł mężczyzna, który zabrał coś z samochodu i zaczął uciekać. Kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który chwilę przed zatrzymaniem wyrzucił skradziony portfel.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał 11 zarzutów tego typu przestępstw, do których doszło na terenie powiatu żyrardowskiego. W związku z tym, że podejrzany był już wcześniej karany za kradzieże i uszkodzenia mienia, grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNie daj się oszukać na wakacjach
Następny artykułChcieli wyłudzić 800 tys. zł w majestacie prawa
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię