Kilkuletnie, wielowątkowe śledztwo prowadzone przez wałbrzyskich policjantów, zakończyło się rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej kredyty. Na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób. Odpowiedzą one za wyłudzenia kredytów na łączną kwotę blisko 1,5 mln złotych.

Trwające kilka lat wielowątkowe śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu pozwoliło na zebranie obszernego materiału dowodowego, dzięki któremu sprawa wyłudzeń opiewających na blisko 1,5 mln zł. znajdzie swój finał w sądzie. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie Wałbrzycha i Wrocławia.

Jak wynika z zebranych materiałów, grupa wyłudziła 17 kredytów w jednym z wrocławskich banków na osoby fizyczne i firmy w łącznej wysokości ponad 1,4 mln złotych. Liderzy grupy wyszukiwali osoby nieporadne życiowo, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, które za wynagrodzenie w kwocie kilkuset złotych godziły się być tzw. ,,słupem”, na którego przestępcy zaciągali kredyty gotówkowe w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Proceder ten był możliwy dzięki zwerbowaniu do grupy przestępczej jednego z pracowników banku. Zatrzymanemu przez funkcjonariuszy mężczyźnie zarzuca się przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości 110 tys. złotych za nierzetelną weryfikację dokumentów przedkładanych w placówce bankowej.

Łącznie na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób. W toku postępowania, wobec pięciu osób tworzących grupę przestępczą były stosowane środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKiedy firmie potrzebna jest obsługa prawna?
Następny artykuł,,Babciu, dziadku nie daj się oszukać”-spektakl uliczny na katowickim Rynku
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię