Kiedy jesteśmy świadomi niebezpieczeństwa łatwiej jest nam go uniknąć. Często zbyt późno uświadamiamy sobie zagrożenie i nie jesteśmy już w stanie mu zapobiec lecz, jak mówi bardzo trafne w tym przypadku polskie powiedzenie, „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Książka „Stop oszustom. Jak nie dać się oszukać” przedstawia szeroki przekrój dziedzin w których najczęściej ulegamy oszustwom. Celem publikacji jest ukazanie przeciętnemu użytkownikowi zagrożeń w sieci, a także podnoszenie świadomości konsumenckiej i prawnej. Autorka oparła książkę na własnych doświadczeniach z wieloletniej pracy w branży telekomunikacyjnej oraz windykacyjno-prawnej. Przykłady zaczerpnięte zostały z prawdziwych historii osób, które padły ofiarą nadużyć finansowych i różnego rodzaju wyłudzeń. Nie brakuje również opisów głośnych w swoim czasie w mediach przekrętów takich jak Amber Gold czy fałszywe pisma z Polskiej Grupy Energetycznej.

Autorka opisuje zarówno zagrożenia nieuczciwością w dziedzinach społecznych na przykład oszustwa matrymonialne, jak i niebezpieczeństwa ekonomiczno-finansowe takie jak wyłudzenia internetowe czy telemarketing. To jednak tylko kilka z wielu przedstawionych w niej niebezpieczeństw. Jest ona napisana w bardzo przystępny i zrozumiały dla każdego sposób. Autorka ilustruje każde zagrożenie licznymi przykłady i sytuacjami z życia, udziela wielu praktycznych rad i wskazówek jak nie paść ofiarą nieuczciwości innych, uczy jak postępować w sposób ostrożny. Pozycja ma wymiar bardzo współczesny i dotyka problemów zwykłych ludzi. Dzięki informacjom zawartym w pozycji dowiadujemy się jak rozpoznać oszustów, co ich charakteryzuje i jak się przed nimi bronić.

Książka ta jest godna polecenia dla każdego, kto chce żyć bezpiecznie. W maju książka dostępna w nowej, promocyjnej cenie. Publikację zamówisz TUTAJ.

22 KOMENTARZE

 1. „Kiedy jesteśmy świadomi niebezpieczeństwa łatwiej jest nam go uniknąć.” – czasem nawet jak zdajemy sobie sprawę z mechanizmu, możemy przegapić, bo przecież „mnie się to nie zdarza”.

 2. Jeśli ktoś kupuje książki raz na jakiś czas, od święta to łatwo może się nabrać na „super okazje”. Osoby, które regularnie kupują nowe tytuły już się na to tak nie łapią 🙂

 3. Nie słyszałam o tej książce, ale ciekawie było by ją przeczytać i wyrobić sobie swoje zdanie. Mam nadzieję że jej czytelnicy nie wpadają w amok że wszyscy dookoła nas oszukują 😉

 4. Nie słyszałam o tej książce. Staram się czytać umowy, które podpisuję, zwłaszcza to, co drobnym druczkiem, nie daję się nabierać na chwytliwe tytuły, myślę, że nie łatwo byłoby mnie oszukać 🙂

 5. Fajna propozycja i mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach każdy powinien ją przeczytać. Powinna być też ciągle aktualizowana, codziennie właściwie słyszymy o nowych sposobach na oszustwa i wyłudzenia.

 6. Tytuł kompletnie nie zachęca do zakupu, a opis niestety zawiera błędy 🙁 Książka może być interesująca, ciekawe czy znalazłabym tam coś odkrywczego, o czym nie wiedziałam 🙂

 7. Moim zdaniem takie publikacje są potrzebne, bo jak wiadomo, ilu ludzi, tyle pomysłów na oszustwa. Najgorzej jest jednak ze starszymi ludźmi, którzy są o wiele bardziej naiwni, niż młode pokolenie.
  Pozdrawiam,
  Marzena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię