Lech Poznań nie organizuje takich konkursów!

Na Facebooku wciąż powstają strony z fkcyjnymi konkursami, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Twórcy tego typu stron podszywają się również pod kluby sportowe.

Fanpage Lech Duma Wielkopolski działa na Facebooku już od dawna, jednak od około miesiąca na tym fanpage’u zaczęły pojawiać się fikcyjne konkursy, w których każdy może ,,wygrać” markowe buty, bluzy, konsole do gier, czy telefony komórkowe. Warunkiem odbioru nagrody jest pobranie formularza ze strony pod adresem http://www.4download.netsa.pl/ Strona ta wygląda jak serwis do pobierania plików, ale w rzeczywistości jest to serwis sprzedający płatną subskrypcję SMS, a żadnych nagród nie ma, o czym dowiadujemy się z regulaminu zamieszczonego na samym dole strony.

,, Konkursy prowadzone przez konto Lech Duma Wielkopolski nie mają żadnego związku z oficjalną klubową działalnością. Jako klub na bieżąco podejmujemy kroki, które mają przeciwdziałać takim praktykom, ponieważ zależy nam na ochronie interesów naszych kibiców. Wszelkie konkursy z nagrodami są prowadzone jedynie przez nasze oficjalne konto: https://www.facebook.com/lechpoznan.oficjalna/?fref=ts” -jasno określa stanowisko klubu w tej sprawie Liliana Szymczak z działu prasowego KKS Lech Poznań S.A.

Pamiętajmy, aby wszelkie konkursy sprawdzać u źródła, czyli bezpośrednio na stronie podmiotu, który taki konkurs organizuje. Uczciwy konkurs ma ściśle określone zasady i warunki udziału, zapisane w regulaminie, które zawsze warto czytać.

 

2 komentarze do “Lech Poznań nie organizuje takich konkursów!”

  1. To chyba najważniejszy wniosek nie tylko w opisywanym tu przypadku „Pamiętajmy, aby wszelkie konkursy sprawdzać u źródła, czyli bezpośrednio na stronie podmiotu, który taki konkurs organizuje”.

  2. Ja za to ostatnio zobaczyłam ze ludzie wrzucają do puszek pck, który takich zbiórek nie organizuje! Ehh, a ludzie nadal naiwnie wrzucają hajs cwaniakom 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.