fot.foter.com

Metodą ,,na policjanta” wyłudził ponad 200 tys. zł!

Oszustwo metodą ,,na wnuczka” wciąż przybiera nowe formy. Jedną z nich jest tzw. metoda ,,na policjanta”. W taki sposób w zeszłym tygodniu , na terenie Bytomia oszukano dwóch emerytów. 

Z emerytami skontaktował się telefonicznie mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji, podając stopień, imię i nazwisko oraz numer identyfikacyjny. Twierdził, że Policja właśnie jest na tropie złodziei okradających konta bankowe. Rozmówca wyjaśnił emerytom,że również ich środki zgromadzone w banku mogą stać się łupem złodziei. Aby temu zapobiec muszą przekazać pieniądze osobie, która po nie przyjdzie.

Zaufawszy fałszywemu funkcjonariuszowi bytomianie udali się do banku i wypłacili zgromadzone na rachunkach bankowych oszczędności. Następnie przekazali pieniądze nieznajomej osobie. Gdy później zadzwonili na komendę okazało się, że funkcjonariusz o podanym stopniu, nazwisku i numerze identyfikacyjnym nie istnieje! Wtedy dotarło do nich, że padli ofiarami oszustwa i zgłosili ten fakt Policji.Emeryci łącznie przekazali oszustowi ponad 200 tysięcy złotych.

Sprawcy tego czynu są poszukiwani przez Policję. Ze śledczymi prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 74 lub telefonicznie pod numerem 323888280 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

 

8 komentarzy do “Metodą ,,na policjanta” wyłudził ponad 200 tys. zł!”

  1. Niestety, za każdym oszustwem stoi zaufanie do ludzi i sztuczki wykorzystywane przez oszustów. Przydałoby się więcej uwrażliwiania emerytów – bo to chyba oni w większości padają ofiarą takich przekrętów.

    1. Niektóre miasta organizują kampanie informacyjne w ramach których np. w poradniach lekarskich rozdawane są ulotki informacyjne. Uważam że jest to dobry pomysł.

  2. Niedawno od moich znajomych również próbowano wyłudzić pieniądze. Przykra sprawa… Coraz więcej się słyszy o tego rodzaju „akcjach”.

  3. I’d have to examine with you here. Which is not one thing I usually do! I take pleasure in reading a post that may make folks think. Additionally, thanks for permitting me to comment!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.