Najpierw ,,na wnuczka”, później ,,na policjanta”

fot. www.foter.com

Oszustwo ,,na wnuczka” polegające na podawaniu się za krewnego ofiary, który znalazł się w trudnej sytuacji i pilnie potrzebuje gotówki teraz przybrało nową formę.

Także i tym razem do ofiary dzwoni ,,wnuczek” ze wzruszającą historią o tym co go właśnie spotkało i z prośbą o ,,pożyczenie” pieniędzy. Kilka minut później do ofiary dzwoni osoba podająca się za policjanta, która informuje, że poprzednia rozmowa była próbą wyłudzenia pieniędzy metodą ,,na wnuczka”.

,,Policjant” uspakaja ofiarę tłumacząc, że Policja właśnie obserwuje oszusta i chce przyłapać go na gorącym uczynku. W związku z tym prosi ofiarę, aby przekazała pieniądze ,,wnuczkowi”.

W taki sposób oszuści próbowali wyłudzić 18 tys. zł. od 65-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna miał przekazać pieniądze przelewem, który nie doszedł do skutku dzięki przezorności jego żony. Gdy mężczyzna wsiadł do wezwanej przez oszustów taksówki, kobieta poinformowała o zaistniałej sytuacji funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Oficer Dyżurny, oraz jego pomocnik po bezskutecznych próbach skontaktowania się z 65-cio latkiem, szybko ustalili korporację taksówki, którą odjechał i nawiązali kontakt z dyspozytorką a zaraz potem z kierowcą samochodu.

Powiadomiony przez policjantów taksówkarz udał się niezwłocznie za 65-latkiem do banku i tam, tuż przed dokonaniem przelewu i ostrzegł mężczyznę, a kasjer w ostatniej chwili zablokował przelew.

Źródło: www.policja.pl

4 komentarze do “Najpierw ,,na wnuczka”, później ,,na policjanta””

  1. Niestety mają…dlatego też powstał ten blog, aby upowszechniać wiedzę na temat coraz to nowych metod wyłudzania naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Mam nadzieję, że prezentowane tu treści okażą się przydatne :-)Pozdrawiam 🙂

 1. Naprzykład to mnie w zyciu spotkało
  PISZ – POGADAJ NA PRIVAT – CZEKAM –
  KOGO OKRADŁ LUB WKURWIŁ – MICHAŁ iWANOWSKi
  ————————
  pomagałem komus ,okradł i oszukał ,teraz opiekuje ciezko chorymi rodzicami ciezko ,temu co pomagałem narobił mi długi i niechce wywiazać sie z umów .dziewczyny nie mogie znalesc swego skarba kobiety mej połówki,dokucza choroba
  lepiej zapasc sie pod ziemie zycie czasem nic warte co człowiek czyni dla drugiego człowieka np ,pomaga — zasmucony. — fatalnie.
  PANIE Michał Iwanowski ZŁODZIEJU I KŁAMCO OSZUŚCIE. ŻYCZĘ PANU WSZYSTKIEGO NAJGORSZEGO. BY RESZTA PAŃSKICH DNI BYŁA CORAZ GORSZA I PERYSPEKTYWNY NA POLEPSZENIE SYSTUACJI SPADAŁY. ŻYCZĘ PANU ABY NIE MIAŁ PAN TAK JAK JA NA JEDZENIE OPŁATY I ŻYCIE. BY ODESZŁA OD PANA ŻONA I DZIECKO PANA WYŚMIAŁO,Zycze ci aby dobry Bog dal ci troche rozumu (i kultury) albo te odrobine co masz
  zabral abys szkod nie czynil.
  OPIEKIE NAD DZIECKIEM OGRANICZYĆ MA MU Michał Iwanowski i OLA GRZYWACZ , SĄD RODZINNY ,I INNE INSTYTUCJE ,BO OKRADAJĄ ,NIESŁOWNI ,NIE WYWJOZUJE SIE Z UMÓW ,KRADNIE DWA LATOPY ,TELEFON KOM ,UMÓW NIEWYWIJĄZUJE ,POBIC ,OKRADAĆ ,WYUDZIĆ KASE ,OSZUKAĆ ,pobic ,,ON CHCE BYĆ OJCEM DZIECKA JAK TAK SIE ZACHOWUJE ,DAJE WZÓR ,DZIECKU. iMPREZKI .CPANIE ,LATOPY KRADNIE NA IMPREZKI I CPANIE .
  TATUAZ NA ZEMBY 5 TYS ,ZŁ ,TATUAZ OLA GRZYWACZ
  20 TYŚ.ZŁ WZROT POZYCZKI ODPRACOWANE 8 TYS.ZŁ
  DALEJ RUB BEDE ZADAŁ RESZTE KASY
  ZGŁOSZE KRADZIEŻ DWA LATOPY I TELEFON KOM ,
  I WYUDZANIE KASY ,ZACHOWANIE OSZUSTA KTORY CHCE BYĆ OJCEM DZIECKA ,TEN CO NADAL IMPREZKI I NARKOTYKI MOZE W PRACY BIERZESZ im poczebna terapia na narkotyki okradanie pobic oszukac alkochol imprezy oszukac – uzaleznieni sa od tego !!!!!!
  — bezsilny.

 2. I must voice my gratitude for your kind-heartedness in support of folks who really need assistance with in this field. Your real commitment to getting the solution along came to be particularly useful and have continually helped most people much like me to get to their targets. This insightful information can mean so much to me and still more to my fellow workers. Many thanks; from each one of us.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.