Nie klikaj w tę wiadomość na Facebooku!

Facebook.com

Facebookowi oszuści wymyślają co rusz nowe sztuczki, mające na celu wyłudzenie pieniędzy. W tym celu posługują się również przejętymi kontami.

Jeden z członków facebookowej grupy Stop naciągaczom na fejsie zamieścił ostrzeżenie dotyczące otrzymanej wiadomości takiej oto treści:

,,Cześć, wydaje mi się, że ktoś się pod ciebie podszywa i oszukuje ludzi na pieniądze w serwisie z ogłoszeniami http://ogloszeniapolska24.ga/  niby zbierają pozew przeciwko tobie”

Zamieszczony w treści wiadomości link prowadzi do podrobionej strony strony logowania do Facebooka. Celem tej strony jest wyłudzenie danych do logowania. Z kont osób, które ujawniły swoje dane logowania na sfałszowanej stronie rozsyłane są takie same wiadomości do wszystkich jej znajomych.

Wyłudzone dane mogą posłużyć oszustom do wyłudzania pieniędzy np. za pomocą rozsyłanych w imieniu ofiary wiadomości z prośbą o pieniądze do wszystkich jej znajomych.

Aby sprawdzić, czy mamy do czynienia z prawdziwą stroną logowania, czy też nie wystarczy sprawdzić adres strony w pasku przeglądarki. Jeśli widzimy tam inny adres niż tak dobrze nam znany adres najpopularniejszego portalu społecznościowego, to na pewno mamy do czynienia ze sfałszowaną stroną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.