Oszustwa matrymonialne

A miało być tak pięknie…

Po długich poszukiwaniach poznajesz w końcu faceta marzeń. Jest bardzo miły, prawi komplementy, kupuje kwiaty a wspólne tematy wam się nie kończą…  Przedstawia się jako emerytowany wojskowy, lekarz albo biznesmen prowadzący interesy za granicą.  Już na pierwszym spotkaniu wyznaje Ci miłość i snuje plany o wspólnym życiu a przy kolejnym ze łzami w oczach wyznaje Ci, że wszystko mu się posypało: jego firma splajtowała,ktoś zrabował mu wszystkie oszczędności życia i z dnia na dzień został z niczym, a jedyną osobą, na którą może liczyć jesteś Ty….

 

Mnóstwo wspólnych tematów, zainteresowań, komplementy, kwiaty…Mogłoby się wydawać, że to miłość od pomyśleć, to o tym, że właśnie trafiłaś na mapierwszego wejrzenia, że to ,,ten jedyny”, z którym będziesz żyć długo i szczęśliwie, a ostatnią rzeczą , o której mogłabyś pomyśleć było by to, że trafiłaś na  matrymonialnego oszusta…

Tymczasem taka sielanka szybko się kończy, gdy Twój książę zwierza Ci się ze swoich coraz to nowych poważnych problemów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nagle okazuje się, że jesteś jedyną osobą, która może mu pomóc przyjmując go pod swój dach, bądź ,,pożyczając” spora sumę pieniędzy.

Przekonała się o tym Kasia-moja koleżanka. Poznała chłopaka, który rzekomo pracował na kopalni i zarabiał całkiem nieźle. Jak się później okazało ta jego praca była bujdą,a wszystko zaczęło wychodzić na jaw gdy  jej luby zaczął otrzymywać kolejne monity i wezwania do zapłaty…Ta historia na szczęście skończyła się szybko, szkoda tylko, że ten książę z bajki odjechał wraz z zawartością jej konta…
Oszustwo matrymonialne bardzo często ma miejsce również w sieci. Zaczyna się podobnie: poznajecie się na czacie, lub na portalu randkowym, są komplementy, czułe słówka i obietnice wspólnego życia. Szydło wychodzi z worka często przy planowaniu spotkania: internetowy amant tuż przed wyjazdem zostaje okradziony i prosi Cię o pożyczkę. Efekt łatwy do przewidzenia: ani pieniędzy, ani amanta.

Bądź czujna jeżeli:

  • już na samym początku znajomości
    prawi Ci komplementy, wyznaje miłość i snuje plany o wspólnym życiu,
  • niechętnie mówi o swojej przeszłości i rodzinie,
  • nie chce przedstawić Ciebie swoim znajomym i członkom rodziny,
  • często wychodzi z pomieszczenia w którym przebywasz,gdy ktoś do niego dzwoni
  • bardzo szybko wychodzą na jaw jego poważne problemy  np. utrata pracy, mieszkania,kryzys w prowadzonym biznesie itp.
  • masz wrażenie,że coś przed Tobą ukrywa.

Jeśli masz wątpliwości spróbuj znaleźć nieco informacji na jego temat w internecie: wpisz jego adres mailowy, lub nick w wyszukiwarkę. Przejrzyj portale społecznościowe i randkowe. Firmę, której rzekomo jest właścicielem, lub w której pracuje sprawdzisz na www.ceidg.gov.pl. Jeśli okaże się, że faktycznie masz do czynienia z oszustem niezwłocznie zgłoś to na policję.