Facebookowi oszuści w celu wyłudzania pieniędzy często używają fikcyjnych stron z fałszywymi konkursami. Teraz nieco zmienili sposób działania i informacje o promocji ,,testowanie iPhone 7″ są wysyłane w wiadomościach prywatnych.

Rozsyłana w wiadomościach prywatnych oferta może wydawać się dla wielu osób bardzo atrakcyjna. Oferta dotyczy testowania iPhone 7. Po okresie testowym sprzęt ma rzekomo przejść na własność testera. O fikcyjnym konkursie poinformował serwis uważajnacoklikasz.pl na swoim facebookowym profilu.

Fot. https://www.facebook.com/uwazajnacoklikasz/

Zgłoszenie na ,,testowanie iPhone 7” wiąże się z aktywacją usługi  płatnej subskrypcji SMS pod nazwą Mobilny Biuletyn z numerów 7306, 7247, 6022 oraz 60117.

Aby uwiarygodnić konkurs, oszuści nawiązują z użytkownikami połączenie głosowe z numery w/w, gdzie nagrany miły kobiecy głos zachęca, recytując tekst jak maszyna, do wzięcia udziału w konkursie i wysłania w/w płatnego SMS’a.

Zasady  konkursu są dostępne na stronie http://reg.net.pl/fmf. Organizatorem jest „MOBIWIN”, czyli firma zajmująca się telekomunikacją, reklamą, analizą rynku, a także jest autorem wielu innych naciąganych sposobów na pieniądze pod adresem: http://wap.mobiwin.pl/. Numery 7306, 7247, 60220 oraz 60117 odpowiadająca za serwisy informacyjno-rozrywkowe, sondy, konkursy, biuletyny itp.;

Jeśli aktywowałeś tę usługę i chcesz ją wyłączyć to:„W celu dezaktywowania Usługi należy wysłać bezpłatny SMS o treści STOP BIULETYN na numer 8068. Dezaktywacja Usługi możliwa jest w każdym momencie.” Ponadto warto zablokować usługi Premium u swojego operatora. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFake Lista nr 10
Następny artykułFake Lista nr 11 [Aktualizacja 24.08.]
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

3 KOMENTARZE

  1. do mnie skurwysyny nieraz dzwonili z tego mobiwin i za każdym razem każdy nowy numer dodaje na czarną liste i blokuje frajerów

  2. Kiedyś zdarzyło się że odpowiedziałem – może dwa razy – i dalej żadnej informacji. Zrozumiałem że chodzi tylko o to żeby wyciągnąć pieniądze od jak największej ilości naiwniaków. 3.69 x dwumian Newtona = spora sumka. Oczywiście już nie odpowiadam ale nadal mnie nękają. Dzisiaj proponują wymianę starego telefonu na nowy – 1.23zł
    Wreszcie wysłałem sms STOP BIULETYN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię