Petycja? Nie, płatna subskrypcja!

Tym razem strona zachęcająca do podpisania petycji o powszechny dostęp do broni. Petycji nie podpiszesz, ale aktywujesz płatną subskrypcję!

Jeden z czytelników wysłał mi odnośnik do facebook’owego fanpage’a pod nazwą Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Od oficjalnego profilu odróżnia go tylko opis ,,organizacja”, zamiast ,,organizacja rządowa”, oraz brak adresu strony internetowej. Na owym fanpage’u pojawił się liczący już ponad 300 udostępnień post wzywający do podpisania petycji dotyczącej powszechnego dostępu do broni palnej w Polsce.

Zamieszczony w poście odnośnik prowadzi do strony betterworld.eu. Strona na pierwszy rzut oka nie wzbudza podejrzeń. Gdy klikniemy ,,podpisz tę petycję teraz” pojawiają się pola w które należy wpisać imię i nazwisko. Następnie pojawia się pole, w które należy wpisać numer telefonu i otrzymany kod.

Na samym dole strony po kliknięciu w odnośnik do regulaminu, znajdujemy taki oto komunikat: ,,Serwis ZGARNIJ jest usługą subskrypcyjną, dzięki której użytkownik otrzymuje wiadomości o nowościach w serwisie obrazkovo.pl takich jak obrazki, tapety oraz horoskop. Serwis dostępny jest na telefony komórkowe bądź inne urządzenia, posiadające kartę SIM w sieci Orange, Plus, T-Mobile i Play. Koszt usługi to 6.15 zł brutto za każdy SMS otrzymany w ramach subskrypcji. W ramach usługi użytkownik otrzymuje maksymalnie 3 SMS/tydzień oraz dodatkowy SMS po aktywacji subskrypcji.

Łączny koszt usługi w okresie miesiąca to: 79.95 zł brutto. Pobranie wybranych elementów multimedialnych może ponadto wiązać się z opłatami za transfer danych, zgodnie z cennikami operatora. Usługa jest aktywowana na czas nieokreślony, do czasu rezygnacji przez użytkownika. Aby dokonać rezygnacji należy wysłać SMS o treści STOP ZGARNIJ na numer 60555 (koszt: 0 zł). Kontakt, również w sprawie reklamacji: hastro.biuro@gmail.com. Organizator będzie kontaktować się z Klientem na podany przez niego numer lub e-mail. Regulamin serwisu znajduje się tutaj.”

W regulaminie dowiadujemy się, że  ,,organizatorem serwisu jest firma Hastro Sp. z.o.o., 00-613 Warszawa, Tytusa Chałubińskiego 8, KRS 0000565124.” Taką informacje znajdujemy min. na doladowaniatelefonu.com.pl, odbierzkubelek.pl, movie-base.pl, zlokalizowano.pl        i antyspam.latwy.pl. Znajdujemy tam również informację o usłudze subskrypcyjnej na samym dole strony.

 

 

 

2 komentarze do “Petycja? Nie, płatna subskrypcja!”

  1. Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.