fot.foter.com

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie profilaktyczne w Bytomiu

W miniony czwartek w Biurze Promocji Bytomia policjanci spotkali się z seniorami. Wiele uwagi poświęcono metodom działania oszustów, wyłudzających pieniądze od osób starszych. Głównym organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Aktywny Senior.

Tematyka spotkania była dość różnorodna. Poruszano nie tylko kwestie dotyczące metod działania oszustów, ale i zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Wiele mówiono również na temat tzw. koperty życia, czyli formularza zawierającego podstawowe dane medyczne, oraz kontakt do osoby, którą służby ratunkowe mają zawiadomić w nagłym wypadku.

fot. Bożena Kultys

Jednak wiodącym tematem spotkania były metody działania oszustów, wyłudzających pieniądze od osób starszych. Seniorzy dowiedzieli się jak zachować się w momencie, gdy odbiorą telefon od osoby podającej się za członka rodziny lub policjanta, a także w sytuacjach gdy do drzwi pukają nieznajomi.

,,W okresie wakacyjnym trzeba się szczególnie pilnować. Dlatego zależało nam, aby spotkanie to zorganizować jeszcze przed wakacjami”-mówi Henryk Bentkowski, prezes zarządu stowarzyszenia Aktywny Senior-organizatora tego wydarzenia.

3 komentarze do “Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie profilaktyczne w Bytomiu”

  1. Bardzo fajnie, że są takie spotkania, gdyż najwięcej ofiar oszustów to właśnie seniorzy. Dzięki podniesieniu świadomości wśród starszych osób można zmniejszyć liczbę tego typu przypadków.

    1. Masz rację. Tego typu spotkania są ciągle potrzebne, gdyż pomimo wielu dotychczas podejmowanych działań profilaktycznych seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów.

  2. Pamiętam, że moja mama padła kiedyś ofiarą takiego oszusta. Ktoś zadzwonił do domofonu i zagrał na emocjach, powiedział, że mój brat miał wypadek i potrzebne są pieniądze na coś tam, już nawet nie pamiętam. No i mama dała…
    To jest szczyt bezczelności, nie umiem nawet tego nazwać. Dobrze, że są organizowane takie spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.