,,Każda polska rodzina będzie, miała obowiązek przyjąć jednego imigranta”, ,,Ferie zimowe odwołane w 7 województwach przez Ministerstwo Edukacji Narodowej”, ,,Tak się bawią nastolatki na domówkach”-to tylko niektóre z nagłówków tzw. sensacyjnych wiadomości, pojawiających się na portalach społecznościowych. Ich celem jest ,,naciągnięcie” internautów na płatne SMS-y. Okazuje się jednak, że to nie jedyny problem…

Wiele z tych psudoinformacyjnych serwisów, kryje w sobie jeszcze jedną,  równie uciążliwą pułapkę. Przyznam się, że całkiem niedawno sama dałam się w nią złapać! Wiele aplikacji prosi o dostęp do naszego profilu publicznego, czyli takich informacji, które widnieją w naszym profilu jako publiczne np. imię i nazwisko, miejscowość, lista znajomych, czy informacje o naszych polubieniach. Niektóre aplikacje, a szczególnie te pseudoinformacyjne, których prawdziwym celem jest ,,naciągniecie” nas na płatną subskrypcję pytają nas o jeszcze jedną ważną rzecz: o zgodę na publikowanie w naszym imieniu. A wygląda to tak:

publikowanie w moim imieniu

Jeśli zobaczymy takie okienko i w pośpiechu i bez zastanowienia klikniemy ,,ok”, owe sensacyjne ,,wiadomości z pierwszej ręki” będą teraz zalewały naszą tablicę i irytowały wszystkich naszych znajomych. Na mojej tablicy pojawiały się takie oto posty:

2015-08-30 20_57_18-(1) Bożena Danuta Kultys wypadek

Aby tego uniknąć możemy kliknąć ,,anuluj”, lub kliknąć w okienko, w którym teraz widzimy tylko opcję ,,znajomi”, a wtedy możemy z pośród wielu możliwych opcji wybrać odpowiednią dla siebie i zadecydować komu chcemy te posty udostępniać.

publikow w moim imieniu wybór

A co jeśli już mleko się rozlało? Kliknęliśmy i na naszej tablicy regularnie pojawiają się niechciane posty? Możemy zawsze zmienić to w ustawieniach aplikacji. Z menu po lewej stronie wybieramy aplikacje, a następnie ustawienia. Tutaj możemy edytować ustawienia aplikacji z których korzystamy. A wygląda to tak:

Ustawienia aplikacji

Istnieje również możliwość o wiele prostszego rozwiązania problemu: możemy po prostu usunąć aplikację z której nie chcemy już korzystać.

2 KOMENTARZE

  1. Kilka tygodni temu miałam podobne problemy na fb. Z mojego konta były rozsyłane zaproszenia do jakiś grup. Długo grzebałam w internecie, żeby to usunąć. Trzeba być czujnym i dokładnie czytać na co się zgadzamy.
    Pozdrawiam!

  2. Hi there, simply turned into alert to your weblog through Google, and located that it is truly informative. I’m going to watch out for brussels. I will appreciate when you proceed this in future. Lots of other folks will likely be benefited from your writing. Cheers!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here