fot.foter.com

Sprawdź z kim podpisujesz umowę!

fot. foter.com

Na rynku usług telekomunikacyjnych, a szczególnie tych stacjonarnych pojawiło się w ostatnich latach wiele różnych ofert mniejszych, lokalnych operatorów. Problem w tym, że zdarzają się również firmy, które nie działają uczciwie.

W województwie lubuskim działała firma, która zajmowała się pozyskiwaniem klientów i sprzedażą usług innych podmiotów. Konsumentom oferowano między innymi usługi telekomunikacyjne oraz medyczne. Do spotkań z konsumentami dochodziło w ich domach. Pracownicy firmy podawali się za przedstawicieli operatora z którym klient miał już podpisaną umowę. Klienci myśląc, że tylko korzystają z nowej, lepszej oferty swojego obecnego operatora, zawierali umowę z innym podmiotem. Prawda wychodziła na jaw po otrzymaniu pierwszego rachunku z logiem innej firmy, bądź po otrzymaniu kary za przedterminowe zerwanie umowy z dotychczasowym operatorem.

Zdarzało się również że klienci wraz z usługami telekomunikacyjnymi otrzymywali usługi medyczne. Pokrzywdzeni twierdzili później, że nie wiedzieli, iż takowy dokument podpisują, gdyż przedstawiający ofertę przedstawiciel mówił jedynie o usługach telekomunikacyjnych. Orientowali się, kiedy do ich domów docierała przesyłka z urządzeniem, które miało pomagać w zdalnej opiece medycznej.

Pokrzywdzeni to głównie mieszkańcy Gorzowa w wieku senioralnym. Pierwsze zgłoszenia od oszukanych klientów gorzowscy policjanci otrzymali na początku 2015 roku. Początkowo trudno było im ustalić, kto sprzedawał usługi, gdyż pokrzywdzeni mówili funkcjonariuszom, że przedstawiciel zostawił tylko część umowy np. regulamin. Prowadzący sprawę szybko jednak ustalił, że w imieniu firm telekomunikacyjnych i medycznych umowy podpisywało małżeństwo. Byli pełnomocnikami w firmie założonej na ich syna.

Małżeństwo usłyszało łącznie 41 zarzutów dotyczących oszustwa lub jego usiłowania. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu. Pomimo zakończonego postępowania, do policjantów zgłaszają się kolejne oszukane w podobny sposób osoby. To sprawia, że śledczy z gorzowskiego, I Komisariatu Policji nadal będą pracować nad tą sprawą.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/130514,Jest-akt-oskarzenia-41-zarzutow-za-oszustwa.html

6 komentarzy do “Sprawdź z kim podpisujesz umowę!”

  1. Niestety częste są oszustwa, gdzie pokrzywdzonymi są osoby starsze, którym trudno się obronić. Nie wiem gdzie ludzie mają sumienie i co w nich siedzi…

  2. This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I’ve shared your website in my social networks!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.