Udawał kominiarza i wyłudzał pieniądze

27-letni mieszkaniec Limanowej podając się za kominiarza, wykonywał na terenie gminy Trzciana i Żegocina, powiatów limanowskiego i nowosądeckiego za stosowną opłatą usługę czyszczenia przewodów kominowych. Mężczyzna oszukał w ten sposób 146 osób za co grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Oferując swoje usługi powoływał się na nieistniejące umowy pomiędzy nim a odpowiednimi urzędami gmin, a także na przepisy ubezpieczeniowe dotyczące konieczności przeprowadzenia czyszczenia przewodów kominowych wedle których w przypadku pożaru i stwierdzenia braku potwierdzenia wykonania usługi czyszczenia przewodów kominowych przez uprawnioną osobę ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Taka ,,fachowa usługa” kosztowała mieszkańców 30 zł. Osobom niezdecydowanym na czyszczenie kominów ,,szedł na rękę” proponując wystawienie pokwitowania za usługę bez jej wykonania, jako „podkładkę” dla ubezpieczyciela w razie pożaru budynku. Wystawiane rachunki podbijał pieczątką firmową, na której widniał zapis „Specjalistyczne Prace Wysokościowe  Zakład Kominiarski (…)”.Taka usługa kosztowała od 15 do 30 zł.

Bocheńscy śledczy, przesłuchali w  tej sprawie ponad 280 świadków, w skutek czego oszust z Limanowej usłyszał 141 zarzutów popełnienia przestępstwa z art. 286 par 1 k.k.(oszustwo), oraz 5 zarzutów usiłowania popełnienia tego przestępstwa.Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W najbliższym czasie stanie przed sądem.

www.policja.pl

4 komentarze do “Udawał kominiarza i wyłudzał pieniądze”

  1. This design is steller! You definitely know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.