27-letni mieszkaniec Limanowej podając się za kominiarza, wykonywał na terenie gminy Trzciana i Żegocina, powiatów limanowskiego i nowosądeckiego za stosowną opłatą usługę czyszczenia przewodów kominowych. Mężczyzna oszukał w ten sposób 146 osób za co grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Oferując swoje usługi powoływał się na nieistniejące umowy pomiędzy nim a odpowiednimi urzędami gmin, a także na przepisy ubezpieczeniowe dotyczące konieczności przeprowadzenia czyszczenia przewodów kominowych wedle których w przypadku pożaru i stwierdzenia braku potwierdzenia wykonania usługi czyszczenia przewodów kominowych przez uprawnioną osobę ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Taka ,,fachowa usługa” kosztowała mieszkańców 30 zł. Osobom niezdecydowanym na czyszczenie kominów ,,szedł na rękę” proponując wystawienie pokwitowania za usługę bez jej wykonania, jako „podkładkę” dla ubezpieczyciela w razie pożaru budynku. Wystawiane rachunki podbijał pieczątką firmową, na której widniał zapis „Specjalistyczne Prace Wysokościowe  Zakład Kominiarski (…)”.Taka usługa kosztowała od 15 do 30 zł.

Bocheńscy śledczy, przesłuchali w  tej sprawie ponad 280 świadków, w skutek czego oszust z Limanowej usłyszał 141 zarzutów popełnienia przestępstwa z art. 286 par 1 k.k.(oszustwo), oraz 5 zarzutów usiłowania popełnienia tego przestępstwa.Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W najbliższym czasie stanie przed sądem.

www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCatfish czyli oszust matrymonialny w sieci
Następny artykułSeniorzy nie dali się nabrać. Kolejni fałszywi wnuczkowie zatrzymani!
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

4 KOMENTARZE

  1. This design is steller! You definitely know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię