Fałszywe maile rzekomo pochodzące z banku to najcześciej stosowana przez cyberprzestępców metoda wyłudzania danych do logowania do systemu bankowości internetowej. Tym razem oszuści oszuści podszyli się pod PKO BP.

Fałszywe maile zawierają informację o rzekomej ,,podejrzanej aktywności na rachunku”, oraz o wynikającej z tego faktu konieczności „weryfikacji tożsamości”. W wiadomości znajduje się link prowadzący do sfałszowanej strony logowania.

,,Przypominamy, że bank nigdy nie prosi podanie tego rodzaju danych przy logowaniu oraz nigdy nie rozsyła maili z linkiem do logowania do serwisu transakcyjnego. Prosimy zawsze zwracać uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, np. niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa.”-czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie banku.

PKO BP przypomina klientom o konieczności zachowania ostrożności i ograniczonego zaufanie w stosunku do wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych lub bezpośredni odnośnik do strony logowania. Bank przestrzega swoich klientów przed klikaniem w linki, natomiast zachęca do wpisywania adresu strony samodzielnie.


W przypadku skorzystania z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO,
bank prosi o telefoniczny kontakt z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

 

 

9 KOMENTARZE

  1. Niestety oszuści robią się coraz bardziej pomysłowi i bezczelni. Zamiast wziąć się za uczciwą pracę okradają ludzi,którzy ciężko pracują na to co mają.

  2. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że są ludzie, którzy się na to nabierają… To jakaś podstawa wiedzy o bezpieczeństwie, żeby nie wierzyć w takie maile, zwłaszcza, że pewnie przychodzą z podejrzanych adresów i prowadzą do podejrzanych adresów stron 🙂 No ale cóż, jedni są obyci i ostrożni, a innym brakuje troszkę wiedzy o świecie internetu i cóż – pozostaje ostrzegać i uczyć ostrożności 🙂

  3. Dobrze, że na bieżąco ostrzegasz przed coraz to nowymi próbami oszustwa w internecie. Niestety, wciąż odsetek osób, które dają się łapać w pułapkę jest zbyt duży, na szczęście Ty to możesz zmienić 🙂

  4. Co prawda nie z banku, ale przyszła mi kiedyś na maila faktura za internet, która wyglądała identycznie jak ta oryginalna, kwota mnie zaniepokoiła 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię