Uwaga na fałszywe e-maile z wezwaniem do zapłaty zaległego VAT

W ostatnich dniach trwa masowa wysyłka maili rzekomo pochodzących z Krajowej Administracji Skarbowej, wzywające do uregulowania zaległego podatku VAT.

Pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS).
Urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku. Podane w takiej korespondencji numery rachunków bankowych nie należą do urzędów skarbowych.

Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.

Komunikat z ostrzeżeniem przed tego typu wiadomościami pojawił się na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl. ,,Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości’-czytamy w komunikacie.

Poniżej przykład e-maila (pisownia oryginalna):

Podatek Vat

Witam, przesyłamy wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT pod grozba kary wynoszacej od 5 tys. do 500 tys. zł okres na wpłacenie zaleglosci wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek, na kt?ry nalezy wpłacie nalezny podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytułem zaległy podatek VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.