Uwaga na fałszywe maile z Allegro!!

Celem tego pishingowego ataku nie jest tym razem wyłudzenie danych dostępowych i przejęcie naszego konta na Allegro. To próba kradzieży tożsamości!!

Do skrzynek niektórych użytkowników popularnego serwisu aukcyjnego trafiły maile z informacją o rzekomym zawieszeniu konta. Warunkiem odzyskania dostępu do konta jest przesłanie kolorowej kopii ważnego dokumentu tożsamości. Może to być paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy. Uzyskane w ten sposób dane przestępcy wykorzystują nie tylko do zaciągania pożyczek w imieniu ofiary, ale również do popełniania kolejnych przestępstw.

Gdy bliżej przyjrzymy się treści maila, zauważymy, że mamy do czynienia z oszustem: brak polskiej czcionki, błędy gramatyczne i  adres mailowy w domenie mail15.com na który mamy przesłać kopię swojego dokumentu tożsamości!

Pamiętajmy, by zwracać uwagę na takie szczegóły w mailach pochodzących z np. banku, urzędu czy sklepu internetowego. Taka ostrożność zaoszczędzi nam wielu przykrych sytuacji.

Jeden komentarz do “Uwaga na fałszywe maile z Allegro!!”

  1. I don’t even know how I ended up right here, but I assumed this publish used to be great. I do not recognise who you’re but definitely you are going to a well-known blogger for those who aren’t already 😉 Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.