Uwaga na fałszywe SMS-y z OLX

Serwis ogłoszeniowy OLX ostrzega przed wiadomościami SMS, których autorzy podszywają się pod ten portal. Wiadomości te zawierają link do fałszywej strony z płatnościami online.

Podobnie jak we wcześniej opisywanych przypadkach tym razem celem oszustów również jest uzyskanie dostępu do kont bankowych. W wiadomości jesteśmy proszeni o dokonanie drobnej opłaty za kontynuację wyróżnienia ogłoszenia. W treści wiadomości znajduje się link do spreparowanej strony płatności. Za jej pośrednictwem trafimy również na fałszywą stronę banku, gdzie ,,logując się” tak na prawdę przekazujemy swoje dane oszustom.

Przykładowa treść fałszywego SMSa:

fot. blog.olx.pl

Pamiętaj, że wszelkie tego typu wiadomości powinny wzbudzić Twoje podejrzenia – oszuści mogą podszywać się pod najróżniejsze firmy, np. pośredników płatności czy firmy kurierskie.

Serwis OLX ostrzega: ,,Jeśli nie jesteś pewien, czy link zawarty w wiadomości prowadzi do autentycznej strony – najlepiej z niego nie korzystaj, a jeśli już otworzyłeś stronę – pod żadnym pozorem nie wpisuj na niej swoich danych do logowania do konta bankowego!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.