fot. foter.com

W Elblągu ruszyła kampania informacyjna „ Bezpieczny senior – nie daj się oszustom” stworzona w ramach programu Bezpieczny Elbląg. Na potrzeby kampanii powstał spot telewizyjny na temat oszustwa metodą ,,na wnuczka”, a niebawem pojawią się także drukowane materiały informacyjne.

Jej założeniem jest dotarcie bezpośrednie do ok. 5000 – 7000 tys. osób. Chcemy, aby trafiała ona poprzez media i materiały drukowane do wielu tysięcy elblążan – mówił podczas konferencji otwierającej kampanię Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląga. Najintensywniejsze działania w ramach kampanii przewidywane na kwiecień i maj tego roku.

Na potrzeby kampanii powstał spot telewizyjny ostrzegający przed oszustami działającymi metodą ,,na wnuczka”. W realizację spotu zaangażowali się elbląscy policjanci: podkom. Krzysztof Nowacki, st. asp. Wojciech Zieliński oraz pani Mirosława Nalikowska-pracownik Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Będzie on emitowany w Telewizji Elbląskiej, pojawi się również na stronach internetowych Urzędu Miejskiego i w mediach elektronicznych, które zechcą włączyć się w kampanię. Spot będzie można zobaczyć również w kinie Światowid w ramach spotkań „Elbląg na dużym ekranie”.

O metodach działania oszustów będą też mówić elbląscy policjanci, którzy spotkają się  z seniorami zrzeszonymi w różnych organizacjach, na wykładach Uniwersytetu III Wieku oraz w klubach seniora. Wkrótce pojawią się również materiały informacyjne, które trafi do wszystkich przychodni lekarskich i organizacji skupiających osoby starsze.

 

 

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/124859,Kampania-informacyjna-Bezpieczny-senior-nie-daj-sie-oszustom-obejrzyj-spot.html

3 KOMENTARZE

  1. „I was recommended this blog by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble. You are incredible! Thanks!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię