W Elblągu rusza kampania „Bezpieczny senior – nie daj się oszustom”

fot. foter.com

W Elblągu ruszyła kampania informacyjna „ Bezpieczny senior – nie daj się oszustom” stworzona w ramach programu Bezpieczny Elbląg. Na potrzeby kampanii powstał spot telewizyjny na temat oszustwa metodą ,,na wnuczka”, a niebawem pojawią się także drukowane materiały informacyjne.

Jej założeniem jest dotarcie bezpośrednie do ok. 5000 – 7000 tys. osób. Chcemy, aby trafiała ona poprzez media i materiały drukowane do wielu tysięcy elblążan – mówił podczas konferencji otwierającej kampanię Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląga. Najintensywniejsze działania w ramach kampanii przewidywane na kwiecień i maj tego roku.

Na potrzeby kampanii powstał spot telewizyjny ostrzegający przed oszustami działającymi metodą ,,na wnuczka”. W realizację spotu zaangażowali się elbląscy policjanci: podkom. Krzysztof Nowacki, st. asp. Wojciech Zieliński oraz pani Mirosława Nalikowska-pracownik Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Będzie on emitowany w Telewizji Elbląskiej, pojawi się również na stronach internetowych Urzędu Miejskiego i w mediach elektronicznych, które zechcą włączyć się w kampanię. Spot będzie można zobaczyć również w kinie Światowid w ramach spotkań „Elbląg na dużym ekranie”.

O metodach działania oszustów będą też mówić elbląscy policjanci, którzy spotkają się  z seniorami zrzeszonymi w różnych organizacjach, na wykładach Uniwersytetu III Wieku oraz w klubach seniora. Wkrótce pojawią się również materiały informacyjne, które trafi do wszystkich przychodni lekarskich i organizacji skupiających osoby starsze.

 

 

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/124859,Kampania-informacyjna-Bezpieczny-senior-nie-daj-sie-oszustom-obejrzyj-spot.html

3 komentarze do “W Elblągu rusza kampania „Bezpieczny senior – nie daj się oszustom””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.