ulotka_seniorzy_10.8

,,Seniorze nie daj się oszukać!”-to hasło akcji informacyjnej przygotowanej przez Urząd Miasta Krakowa, Komendę Miejską Policji w Krakowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Głównym celem adresowanej do seniorów akcji jest ostrzeżenie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów działających metodą „na policjanta”, „na wnuczka”, „na syna znajomego”, czy „na urzędnika”, a nawet „pracownika socjalnego”, wciąż oszukują w Krakowie starszych ludzi i wyłudzają od nich pieniądze.

100 tys. ulotek informacyjnych trafi na dzienniki podawcze Urzędu Miasta Krakowa, do Miejskich Dziennych Domów Pomocy, Centrów Aktywności Seniorów, Krakowskiego Centrum Seniora, szpitali i przychodni zdrowia. O akcji będą informować seniorów policjanci i strażnicy miejscy.

Ulotki za pośrednictwem pracowników socjalnych trafia również do seniorów będących podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz korzystających z ośrodków wsparcia. MOPS szacuje, że ulotki otrzyma ok. 10 tys. seniorów. Pracownicy socjalni przekażą też ulotki parafiom. W akcję włączyła się też Rada krakowskich Seniorów.

Źródło:http://www.mops.krakow.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzukali pracy, dostali kredyt!
Następny artykułMiała być praca, a są płatne smsy!!!
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

1 KOMENTARZ

  1. Thanks for some other great post. Where else could anybody get that type of information in such a perfect method of writing? I’ve a presentation next week, and I am on the look for such information.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię