W Warszawie odbyła się trzecia edycja Exatel Security Days

5 i 6 czerwca w Warszawie  odbyła się już trzecia konferencja EXATEL Security Days 2018 poświęcona praktycznej stronie cyberbezpieczeństwa.

Już po raz trzeci stadion PGE Narodowy zamienił się w arenę cyberbezpieczeństwa. Konferencja EXATEL Security Days (4–5 czerwca) jest poświęcona konkretnym problemom i konkretnym rozwiązaniom z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jak podkreślają organizatorzy, ich celem jest skupienie się na praktyce, nie tylko teorii.

Już trzecia edycja Exatel Security Days odbyła się pod hasłem #CoDalej. Tematem tegorocznej konferencji były związane z dynamicznym rozwojem nowych technologii nowe aspekty cyberbezpieczeństwa. Poruszano takie problemy jak ataki na infrastrukturę państwa, bezpieczeństwo przemysłu, konflikty hybrydowe, oraz prawne aspekty bezpieczeństwa związane z RODO.

Uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć w jaki sposób pracuje zespół SOC – centrum cyberbezpieczeństwa, a także na żywo przekonać się jak łatwo złamać hasła do słabo zabezpieczonych sieci, oraz uzyskać dostęp do tych już wcześniej skradzionych i wykorzystać je do kolejnego ataku.

Na podstawie przykładów głośnych ataków takich jak Wanna Cray, Non Petya, czy ataki na parlament Wielkiej Brytanii w przystępny sposób pokazywano jak cyberataki mogą spowodować realne zagrożenia i poważne problemy w realnym życiu, oraz sparaliżować gospodarkę i spowodować straty finansowe liczone w miliardach dolarów.

W trakcie trwania konferencji zaprezentowano także najnowsze rozwiązania techniczne pozwalające na szybkie i skuteczne wykrywanie zagrożeń, a w trakcie sesji roundtable eksperci wraz z inżynierami Exatel dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z monitorowaniem, wykrywaniem i reagowaniem na naruszenia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.