5 i 6 czerwca w Warszawie  odbyła się już trzecia konferencja EXATEL Security Days 2018 poświęcona praktycznej stronie cyberbezpieczeństwa.

Już po raz trzeci stadion PGE Narodowy zamienił się w arenę cyberbezpieczeństwa. Konferencja EXATEL Security Days (4–5 czerwca) jest poświęcona konkretnym problemom i konkretnym rozwiązaniom z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jak podkreślają organizatorzy, ich celem jest skupienie się na praktyce, nie tylko teorii.

Już trzecia edycja Exatel Security Days odbyła się pod hasłem #CoDalej. Tematem tegorocznej konferencji były związane z dynamicznym rozwojem nowych technologii nowe aspekty cyberbezpieczeństwa. Poruszano takie problemy jak ataki na infrastrukturę państwa, bezpieczeństwo przemysłu, konflikty hybrydowe, oraz prawne aspekty bezpieczeństwa związane z RODO.

Uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć w jaki sposób pracuje zespół SOC – centrum cyberbezpieczeństwa, a także na żywo przekonać się jak łatwo złamać hasła do słabo zabezpieczonych sieci, oraz uzyskać dostęp do tych już wcześniej skradzionych i wykorzystać je do kolejnego ataku.

Na podstawie przykładów głośnych ataków takich jak Wanna Cray, Non Petya, czy ataki na parlament Wielkiej Brytanii w przystępny sposób pokazywano jak cyberataki mogą spowodować realne zagrożenia i poważne problemy w realnym życiu, oraz sparaliżować gospodarkę i spowodować straty finansowe liczone w miliardach dolarów.

W trakcie trwania konferencji zaprezentowano także najnowsze rozwiązania techniczne pozwalające na szybkie i skuteczne wykrywanie zagrożeń, a w trakcie sesji roundtable eksperci wraz z inżynierami Exatel dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z monitorowaniem, wykrywaniem i reagowaniem na naruszenia bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJak rozpoznać, że mail z banku jest fałszywy
Następny artykuł,,Wynajmij swoje konto na Facebooku”-czyli jak się wyłudza dane i pieniądze na Facebooku
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię