Wezwania do zapłaty za oglądanie filmów dla dorosłych

fot. https://web.facebook.com/jaworznoPL

Oszuści wciąż znajdują nowe, coraz bardziej wyszukane metody wyłudzania pieniędzy. Choć fikcyjne pisma z wezwaniem do zapłaty nie są już niczym nowym, to tym razem-trzeba przyznać pomysł był bardzo oryginalny.

O sprawie jako pierwszy doniósł na swoim facebookowym profilu portal Jaworzno.pl. To właśnie do mieszkańców tego miasta dotarły fikcyjne wezwania. Pisma rzekomo pochodzą od właściciela jednego z największych serwisów pornograficznych na świecie. Wzywają do zapłaty kwoty 250 złotych pod wskazany numer konta za aktywację dostępu, do filmów dla dorosłych w ramach konta VIP.

W liście zawarta jest również informacja o egzekucji sądowej w przypadku braku wpłaty. Tymczasem sprawa zamiast do sądu, za sprawą jednego z mieszkańców trafiła na policję. Sprawą zajęli się jaworzniccy policjanci z wydziału d/s zwalczania przestępstw gospodarczych. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż takie listy otrzymali także mieszkańcy innych miast województwa śląskiego, a wskazany w piśmie rachunek bankowy jest nieprawidłowy, co uniemożliwia przelanie jakiejkolwiek sumy pieniędzy. W takiej sytuacji otrzymany można uznać za pomysłowy żart, gdyż z punktu widzenia prawa nie jest to próba oszustwa. Pomimo to Policja ostrzega przed tego typu korespondencją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.