Wyłudzają dane kart kredytowych na Facebooku!

Oszustwa na Facebooku stały się już codziennością. Fikcyjne konkursy, rozdawki, czy posty zawierające linki do stron z płatnymi subskrypcjami, to oszustwa z którymi spotykamy się niemalże na co dzień, pomimo wielu ostrzeżeń wciąż cieszą się ogromną popularnością, co prawdopodobnie skłoniło oszustów do zmiany taktyki…

Dotychczas za wszechobecnymi ofertami ,,darmowych” bonów, czy konkursami rzekomo organizowanymi przez sklepy kryły się płatne SMS-y. Tego typu oferty najczęściej pojawiają się w okresie przedświątecznym, oraz na początku lata. W tym okresie nie brakuje fikcyjnych konkursów, w których można wygrać niemal wszystkie meble i akcesoria do ogrodu, także meble, narzędzia, a nawet domki letniskowe. Konkursy te wciąż cieszą się dużą popularnością, co prawdopodobnie skłoniło oszustów do zmiany taktyki.

Konkurs przebiega tak jak dotychczas-warunkiem zgłoszenia jest udostępnienie posta, polubienie strony i napisanie komentarza pod postem. W poście z ogłoszeniem wyników fikcyjnego konkursu również pojawiają się linki do profili zwycięzców, a jeden z nich jest uszkodzony, co sprawia, że otwiera profil osoby zalogowanej, co ma przekonać o wygranej. Jednak tym razem ,,zwycięzcy” w celu potwierdzenia swoich danych na stronie www.sprawdzeniewynikow.pl nie są proszeni o wysłanie płatnego SMS-a, ale o podanie wszystkich danych karty kredytowej!!!

Wizerunki kuriera i loga firmy DHL mają uwiarygodnić stronę, aby ofiara po kliknięciu ,,dalej” podała wszystkie dane swojej karty płatniczej.

Podane dane co prawda nie pozwolą na wypłacenie pieniędzy z bankomatu sklonowaną kartą (brak PIN-u), ale pozwolą oszustom dokonać zakupów w sieci za nasze pieniądze!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.