Wyłudzili prawie 100 mln zł od SKOK-u!!!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, w zeszłym tygodniu zatrzymali sześć osób ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin kredytów na kwotę blisko 100 milionów złotych.

Zatrzymani prowadzili swoją przestępczą działalność od 2009 roku do 2013 roku. Kredyty zaciągali na  podstawione osoby (tzw. słupy)  i fikcyjne firmy. W tym celu przedstawiali  sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i  wysokości osiąganych dochodów, oraz sfałszowane operaty szacunkowe nieruchomości.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, zatrzymali w zeszłym tygodniu sześć osób (czterech mężczyzn w wieku 65, 55, 53 i 32 lata i dwie kobiety w wieku 51 i 45 lat) ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin kredytów na blisko 100 milionów złotych .

Cała szóstka usłyszała już zarzuty. Kierujący tym procederem 55-latek,  32-latek i 51-latka zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Policjanci zabezpieczyli liczne dowody w postaci dokumentów i komputerów oraz część gotówki. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

www.policja.pl

Jeden komentarz do “Wyłudzili prawie 100 mln zł od SKOK-u!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.