Wysyłał niezamówione paczki za pobraniem-został zatrzymany

fot. foter.com

Około 3 tyg. temu do przypadkowych osób, głównie do firm zaczęły napływać niezamówione paczki za pobraniem na kwotę około 150 zł. O sprawie jako pierwszy informował serwis Niebezpiecznik. 33-letni oszust w tym tygodniu został zatrzymany przez bytomskich policjantów.

Policjanci z Bytomia, wspólnie z oficerami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach, zatrzymali 33-letniego oszusta. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty wyłudzenia co najmniej 15 tys. zł od nawet 450 osób z całej Polski, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Prokurator objął już mężczyznę policyjnym dozorem.

Mieszkaniec powiatu będzińskiego wysyłał do przypadkowych osób z terenu całego kraju niezamówione paczki za pobraniem. W paczkach znajdowały się towary o małej wartości, jak np. paski czy koszulki. Kwoty pobrania wynosiły około 150 złotych. Policjanci ustalili, że oszust w taki sposób mógł wyłudzić przynajmniej 15 tys. zł od nawet 450 osób. Mężczyzna usłyszał już kilka zarzutów. Prokurator objął 33-latka policyjnym dozorem. Teraz śledczy ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymanemu grozi teraz do 8 lat więzienia.

http://bytom.slaska.policja.gov.pl/ka4/informacje/wiadomosci/179812,33-letni-oszust-wysylal-paczki-za-pobraniem.html

7 komentarzy do “Wysyłał niezamówione paczki za pobraniem-został zatrzymany”

  1. Czego to ludzie nie wymyślą.. Zastanawia mnie tylko co on sobie myślał? Że nikt się nie domyśli i ujdzie mu to na sucho? Ludzie czasem nie mają wyobraźni..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.