Zaciągał pożyczki posługując się danymi osobowymi pozyskanymi w Internecie

handcuffs-2 fot. foter.com
Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 32-latka, który za pośrednictwem Internetu zawierał umowy o udzielenie pożyczek, posługując się danymi osobowymi pozyskanymi w sieci. Łączną sumę strat w tej sprawie oszacowano na blisko 650 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał 222 zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Dochodzeniowo – Śledczego komendy miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw. Zatrzymany to 32–latek, który usłyszał łącznie 222 zarzuty dotyczące wyłudzeń, jakie miały miejsce na szkodę dwóch instytucji finansowych, przy czym łączna wartość strat w tej sprawie oszacowana została na kwotę blisko 650000 złotych.

Jak ustalili policjanci, sprawca działał od marca do października ubiegłego roku. Mężczyzna wykorzystując bez wiedzy i zgody dane osobowe i adresowe różnych osób, oraz dołączając do wniosków kredytowych sfałszowane oświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, wprowadzał w błąd przedstawicieli instytucji finansowych i za pośrednictwem internetu zawierał umowy pożyczek, z których oczywiście się nie wywiązywał.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się także, że był on już poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 32–latek trafił więc do zakładu karnego. Za wyłudzenia, w związku z którymi został zatrzymany, grozi mu dodatkowo kara do 8 lat pozbawienia wolności.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/126484,Uslyszal-222-zarzuty-dotyczace-wyludzen-na-kwote-blisko-650-tys-zlotych.html

Jeden komentarz do “Zaciągał pożyczki posługując się danymi osobowymi pozyskanymi w Internecie”

  1. Great blog! Do you have any tips for aspiring writers? I’m planning to start my own site soon but I’m a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed .. Any ideas? Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.