call center foter

fot. www.foter.com

Spółka VRM Group drogą telefoniczną i listowną zapraszała konsumentów na bezpłatne badania układu krążenia. Jednak w rzeczywistości chodziło o sprzedaż urządzeń paramedycznych. UOKiK stwierdził stosowanie przez spółkę zakazanych praktyk handlowych.

Spółka VRM Group z Poznania oferuje konsumentom sprzęt paramedyczny o nazwie GPM (generator pola magnetycznego). Sprzęt jest sprzedawany głównie na pokazach odbywających się poza siedzibą firmy. Na pokazy zapraszano osoby w wieku od 40 do 75 lat pod pretekstem bezpłatnych badań układu krążenia w ramach Akademii Zdrowia. Nie informowano ich natomiast o prawdziwym, handlowym charakterze spotkania.

UOKiK uznał, że stosowana przez spółkę praktyka polegająca na utajaniu rzeczywistego, handlowego celu spotkania jest niezgodną z prawem nieuczciwą praktykę rynkową. Zapraszając konsumentów na spotkanie przedsiębiorca miał obowiązek ich poinformować, że jego rzeczywistym celem było przedstawienie swojej aktualnej oferty i zawarcie umowy sprzedaży.

Urząd nakazał zaniechanie zakwestionowanych praktyk nadając decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. Ponadto na spółkę została nałożona kara pieniężna w wysokości ponad 145 tys. zł. Decyzja nie jest prawomocna, przysługuje od niej odwołanie do sądu.

 

Źródło: www.uokik.gov.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW Elblągu rusza kampania „Bezpieczny senior – nie daj się oszustom”
Następny artykułZaufała fałszywemu generałowi-straciła ponad 6 tys. euro
Bozena Kultys
Jako pracownik największych w Polsce firm telekomunikacyjnych, oraz będąc związana z sektorem bankowym, w swojej pracy ciągle spotyka się z różnego rodzaju oszustwami. Autorka książki "Stop Oszustom", w której w przystępny sposób opisuje techniki manipulacyjne stosowane przez oszustów. Pozycja szczególnie ceniona jest przez osoby starsze, czyli najbardziej narażone na działania przestępców oraz osoby mające mniejsze obycie z nowoczesnymi technologiami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę, wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię