,,Zgarnij bilety na koncert Justina Biebera”-jaka jest prawda?

Na Facebooku ostatnio pojawiają się wydarzenia pod tytułem ,,Zgarnij bilety na Justin Bieber Purpose World Tour 2016″. Tytuł brzmi bardzo zachęcająco, jednak po bliższym zapoznaniu się z treścią strony,  obietnica ta nie wygląda już tak różowo…

Weszłam na stronę jednego z facebookowych wydarzeń pt.:,, Zgarnij bilety na Justin Bieber Purpose World Tour 2016″ W opisie wydarzenia znajdujemy bardzo proste wskazówki, jak odebrać bilety:

,,Co należy zrobić aby zgarnąć bilety na koncert?
1. Dołącz do wydarzenia
2. Zaproś jak najwięcej znajomych (każdy twój znajomy zwiększa szanse do otrzymania biletu)
3. Odbierz bilety na stronie, która znajduje si w pierwszym poście.
Zapraszamy! ♥”-czytamy. Gdy klikamy w link zamieszczony w poście przenosimy się na stronę:
http://ioss.com.pl/justin/

2016-02-24 22_39_10-Zgarnij bilety na Justin Bieber Purpose World Tour 2016!

Gdy znajdziemy się na stronie i klikniemy w ,,wybieram i wygrywam” pojawia się okno, z komunikatem,,wyślij SMS o treści ag.biore na numer 91400″. Poniżej znajduje się pole, w które należy wpisać otrzymany kod. Gdy klikniemy w przycisk ,,regulamin” znajdujący na samym dole strony, wtedy naszym oczom ukazuje się taka oto informacja:

,,Serwis bieberpolska2016.pl jest stroną typu landing page (będącą częścią usługi obrazkovo.pl), która umożliwia odblokowanie dostępu do serwisu obrazkovo.pl, w którym znajduje się baza tapet na komputer oraz telefon, horoskop oraz dowcipy. Niniejszy landing page jest usługą Premium SMS dostępną w sieciach Plus, T-Mobile, Orange oraz Play. Koszt wysłania SMS wynosi 19 zł (23.37 zł brutto). Użytkownik wysyłając SMS pod podany na stronie numer oświadcza, że akceptuje Regulamin naszej usługi dostępny pod tym adresem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt pod adres emailowy: hastro.biuro@gmail.com. Życzymy przyjemnego korzystania ze strony! Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Hastro Sp. z.o.o., występujące w Serwisie należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Organizatorem serwisu jest firma Hastro Sp. z.o.o., 00-613 Warszawa, Tytusa Chałubińskiego 8, KRS 0000565124.”

Zarówno tutaj, jak i w regulaminach, do których odnośnik znajduje się, we wspomnianym wcześniej oknie nie znajdujemy żadnej informacji dotyczącej obiecanych biletów. Natomiast wszędzie znajdziemy informacje dotyczące płatnych SMS-ów.

3 komentarze do “,,Zgarnij bilety na koncert Justina Biebera”-jaka jest prawda?”

  1. Wysyłanie jakichkolwiek sms na numery skrócone w stylu 7***** lub 9***** na KILOMETR śmierdzi oszustwem. Nie reagować i nie wysyłać zadnych sms na tkowe numery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.