Uważaj na fałszywe profile – jak chronić się przed randkową katastrofą

Uważaj na fałszywe profile – jak chronić się przed randkową katastrofą

Nie dajmy się zrobić w konia na Tinderze

Jedną z najbardziej frustujących części randek online jest uważanie na oszustów. Od fałszywych profili na Tinderze przez boty na czacie po sumy musisz mieć się na baczności podczas swipeowania. Podczas gdy większość z tych oszustów po prostu zajmie miejsce w twojej aplikacji lub zmarnuje twój czas, najgorszym scenariuszem jest to że nabranie się na ich sztuczki może prowadzić do kradzieży tożsamości.

To całkowicie normalne jeśli to ryzyko trochę Cię denerwuje. Nikt nie chce nawiązać emocjonalnego związku tylko po to by dowiedzieć się że rozmawiał z rosyjską sztuczną inteligencją. Dobrą wiadomością jest to że większość podróbek jest dość łatwa do wykrycia jeśli tylko wiesz czego szukać. Nie pozwól więc aby kilku złych aktorów zrujnowało twoje doświadczenie w aplikacji randkowej – czytaj dalej aby dowiedzieć się na jakie znaki zwracać uwagę a także o strategiach zapewniających bezpieczeństwo podczas swipeowania.

Chcesz więcej matchy? Wykonaj ten 2-minutowy test, zoptymalizuj swój profil i match

Schadowban – w cieniu algorytmu

Nie wszystkie problemy na Tinderze sprowadzają się do oszustów. Tak zwany „schadowban” może sprawić, że twój profil będzie widoczny dla niewielu osób nawet jeśli go nie oszukujesz. To ukryte ograniczenie widoczności twojego profilu, nakładane przez algorytm Tindera, może znacznie utrudnić ci znajdowanie dopasowań.

Jak się przed tym chronić? Użyj ROAST, by sprawdzić czy jesteś schadowanbanowany i ustawić swoje ELO na Tinderze. Dzięki temu będziesz mieć więcej matchy i przeżyjesz tę randkową przygodę bez większych kłopotów.

Oszuści to nie jedyni marnotrawcy czasu

Zanim poświęcisz komuś zbyt wiele czasu lub energii powinieneś potwierdzić że jest to prawdziwa osoba z którą możesz chcieć się umówić na randkę a nie fałszywe konto. Chociaż prawdą jest że nie wszyscy są w mediach społecznościowych to trochę dziwne jest jeśli ktoś ma aplikację randkową ale nie ma konta na Instagramie, Twitterze ani żadnej innej aktywności online. Chociaż nie jest to wielka czerwona flaga powinna być brana pod uwagę wraz z innymi czynnikami na które zwracasz uwagę.

Rozumiemy że pisanie profilu randkowego może być trudne. Ale jest różnica między byciem trochę niezręcznym a wyglądaniem jak maszyna wypluwająca garść zdań które nie mają sensu. Chociaż możliwe jest że angielski nie jest ich pierwszym językiem jest to kolejny czynnik który należy wziąć pod uwagę wraz z resztą.

Tinder bios powinno zawierać podstawowe informacje o osobie i tym czego szuka w aplikacji. Najlepsze bio na Tinderze robią to w sposób który cię rozśmiesza lub wzbudza twoje zainteresowanie. Boty mają biosy które wydają się dziwne lub nie na miejscu w świecie aplikacji randkowych.

Zdjęcia i wiek – ważne sygnały

Tak jak w przypadku profili na portalach ogłoszeniowych, tak i na Tinderze zdjęcia odgrywają kluczową rolę. Jeśli ktoś ma tylko jedno zdjęcie to może to oznaczać, że są one leniwi lub że po prostu pobrali zdjęcie z Internetu i umieścili je na profilu randkowym. Posiadanie wielu zdjęć nie jest dowodem na to że jesteś prawdziwą osobą lub że nie jejesteś oszustem, ale przynajmniej włożyłeś w to więcej wysiłku.

Kolejną ważną informacją jest wiek. Gdy tylko utworzysz konto na Tinderze pobiera ono szczegóły takie jak wiek, lokalizacja a nawet praca – albo za pośrednictwem sieci społecznościowej w której się zarejestrowałeś albo prosząc Cię o podanie tych informacji. Jeśli brakuje tych szczegółów może to oznaczać że do utworzenia konta użyto jakiegoś systemu innej firmy lub że mają coś do ukrycia. Tak czy inaczej powinieneś postępować ostrożnie.

Szybkość odpowiedzi – następna czerwona flaga

Na początku może to być ekscytujące gdy czujesz że ktoś jest chętny do rozmowy z tobą, ale w końcu jest to zbyt piękne aby mogło być prawdziwe. Jeśli każda z twoich wiadomości jest odbierana zaraz po jej wysłaniu istnieje szansa że jest to program komputerowy na drugim końcu tekstu a nie rzeczywisty człowiek kontrolujący profil Tinder.

Ta kwestia jest trudna, ponieważ istnieje wiele uzasadnionych powodów aby szybko uzyskać czyjeś dane kontaktowe. Ale niestety nie zawsze dobrym pomysłem jest podawanie swojego numeru zanim dowiesz się z kim masz do czynienia. Jeszcze gorzej jest gdy dana osoba chce połączyć się z aplikacją do czatowania lub siecią społecznościową o której nigdy nie słyszałeś – zwłaszcza jeśli wymaga to pobrania nowego oprogramowania.

Uważaj na naciągaczy szukających korzyści

Jasne, nie każdy chce od razu iść na randkę. Ale dobrym pomysłem może być wypróbowanie połączenia audio lub wideo aby upewnić się że wiesz z kim masz do czynienia. Co więcej, większość aplikacji ma wbudowane funkcje więc nie musisz wymieniać numerów aby nawiązać połączenie. Jeśli nie chcą się spotkać i nie chcą pozwolić ci usłyszeć ich głosu lub zobaczyć ich twarzy, masz kłopoty.

Pamiętaj też, że niektórzy ludzie po prostu używają tych aplikacji w celu uzyskania korzyści finansowych, a jeśli nie jest to twoje załamanie, powinieneś trzymać się z daleka od próśb o pieniądze. Nieważne czy to sumy musisz wysłać by uzyskać dostęp do premium, czy też linki do rzekomych inwestycji – nie ma dobrego powodu aby ktoś wysyłał Ci tego typu rzeczy na Tinderze.

Chcesz być bardziej widoczny? ROAST pomoże ci ulepszyć twój profil randkowy dzięki czemu z łatwością znajdziesz się na przedzie gry randkowej

Podstawowe kroki bezpieczeństwa online

Istnieją pewne protokoły których należy przestrzegać bez względu na to z kim rozmawiasz online. Niezależnie od tego czy po drugiej stronie ekranu znajduje się prawdziwy człowiek czy też skończyłeś z botem, postępuj zgodnie z tymi podstawowymi krokami bezpieczeństwa online:

  1. Nigdy nie powinieneś dzielić się zbyt wieloma osobistymi szczegółami zanim spotkasz kogoś w prawdziwym życiu.

  2. Niezależnie od tego czy są prawdziwe czy fałszywe, nie ma dobrego powodu aby prosić o gotówkę. Niektórzy ludzie po prostu używają tych aplikacji w celu uzyskania korzyści finansowych, a jeśli nie jest to twoje załamanie, powinieneś trzymać się z daleka.

  3. Niezależnie od tego czy jest to oszustwo związane z linkami czy ktoś próbuje uzyskać ruch na swojej stronie z kamerkami, naprawdę nie ma dobrego powodu aby ktoś wysyłał Ci link w aplikacji randkowej. Na wszelki wypadek, jeśli jest to niebezpieczny link, nie klikaj niczego co zostało do ciebie wysłane.

Stosując się do tych zasad możesz cieszyć się randkowaniem online bez większych kłopotów. Oczywiście nadal możesz natknąć się na kilka szkicowych stron lub konieczność uniknięcia kilku dziwnych linków, ale to obecnie standard w świecie randkowania online. Gdy już będziesz dobry w wykrywaniu podróbek, będziesz mógł także pomóc uczynić Tindera lepszym dla innych użytkowników, zgłaszając fałszywe profile kiedy je znajdziesz.

Podsumowując

Nawet jeśli unikanie fałszywych profili może być uciążliwe, nie pozwól aby to ryzyko odstraszyło Cię od randek online. Natknięcie się na kilka szkicowych stron lub konieczność uniknięcia kilku dziwnych linków jest obecnie na porządku dziennym. Gdy już będziesz dobry w wykrywaniu podróbek, możesz pomóc uczynić Tindera lepszym dla innych użytkowników zgłaszając fałszywe profile gdy je znajdziesz.

Zanim odejdziesz, dowiedz się jak wypadasz na tle innych użytkowników Tinder. Ta recenzja profilu pokaże jak wypadasz na tle innych użytkowników Tinder i zaoferuje przydatne informacje zwrotne aby ulepszyć Twój profil i przyciągnąć więcej matchy i randek z ludźmi z którymi naprawdę się łączysz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top